Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Měla bych otěhotnět PDF Tisk Email
Napsal uživatel Bibi   
Středa, 24 Únor 2010 07:59

 

„Pokud chcete mít děti,máte na to zhruba dva roky, pak už bude šance na přirozené těhotenství nízká a metodou umělého oplodnění to bude tak půl na půl.“ Tohle mi oznámil gynekolog na poslední prohlídce. Jenže s přítelem se na dítě ještě necítíme, vždyť je mi 25 a jemu o tři víc. Nemáme pro miminko ani podmínky.

 

Můj problém spočívá ve špatném sklonu dělohy a dalších drobnostech, které ovšem dohromady tvoří velký problém a čím déle budu čekat, tím menší šanci na otěhotnění budu mít. Za deset let už bude šance na vlastní miminko, minimální. Já i můj přítel samozřejmě děti chceme, domluvili jsme se na dvou. Jsme spolu 6 let a stále nám to klape, takže v tom by problém nebyl.

 

Jenže bydlíme v podnájmu 1+1, já zrovna dostudovala a pomalu získávám praxi. Jakmile budu mít jistotu práce, plánujeme si vzít hypotéku a koupit si vlastní byt, zařídit si ho... Prostě si nemůžu dovolit jít na mateřskou, potom bychom už jistě nezvládli splácet a navíc za pochodu s prckem řešit starosti s novým bydlením. Moje máma mi tvrdí, že s dětmi jde pak všechno rychle, až bych se divila, jenže já se ještě nechci honit kolem zabezpečování blaha rodiny. Vždyť jsme teprve vyšla ze školy a chtěla jsem si ještě užít život bez závazků.

 

Stejně se na to dívá i můj přítel. Moc se mu ulevilo, že konečně do rozpočtu přispívám více penězi a můžeme si bez počítání zajít na dobrou večeři nebo jen posedět s přáteli. Kamarádi v našem věku ještě děti nemají a také neplánují.Vím, že dříve v tomto věku už bylo normální děti mít, ale my se na to prostě ještě necítíme. Přítel mi sice řekl, že pokud bych se rozhodla, že miminko chci, nějak bychom to udělali, jenže tím nechal prakticky celé rozhodnutí na mě a já prostě nevím. Je mi jasné, že se musím rozhodnout jen já, jenže trápí mě spousta otázek, jestli se dá zvládnout mít dítě, kariéra, vydělat slušné peníze a neživořit celý život. A může se stát, že takhle plánované dítě nebudu milovat? A dá se s dítětem žít v 1+1? Byli jste v podobné situaci? Jak jste to řešili?

Aktualizováno Pátek, 26 Únor 2010 08:12
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo