For Babies
Dárek pro maminku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Přibylová   
Úterý, 23 Únor 2010 08:14

Manželka má za dva měsíce termín. Asi mě budete mít za barbara, ale vůbec jsem netušil, že bych jí měl kromě kytek, za miminko něco dát, a tak když přišel na svět Matěj, slyšel jsem půl roku, jak tahle kamarádka dostala prstnek, tahle řetízek, další dokonce poukaz do značkového obchodu, aby si mohla sama vybrat nějakou módu. Já si teď lámu hlavu, co bych jí měl dát. Šperky nenosí, kromě snubního prstenu z bílého zlata. Je drobnější postavy, proto si neumím představit nějaké mohutné šperky. Co jste dostali vy? A co byste mi poradili koupit? Otázku pro vás, nám poslal Jirka.

 

Mirda: Já jsem to pro manželku vymyslel tak, že za první dítě dostala řetízek s perličkou, za druhé pak dostala druhou perličku a teď, když se nám narodilo, doufám, poslední dítě, dostala třetí perličku. První byla bílá, protože jsme nevěděli pohlaví a narodila se holčička, další dvě jsou modré za kluky. Nemá cenu kupovat mohutné náhrdelníky, zvlášť pokud je žena drobná, kupte slabý řetízek cca 50 cm dlouhý a na něj hned dva přívěsky, ať si to u ní vyžehlíte za to první miminko.

 

Jitka: Já teda za miminko dostala celý stříbrný set – prstýnek, náušnice a řetízek. Přítel se mi trefil i do vkusu. Také nosím nejraději bílé zlato, ale v době, dy se malá narodila, jsme na tom finančně byli tak akorát a kdyby měl kupovat něco ve zlatě, asi by nás to zruinovalo. Radost bych měla hlavně z toho, že si vzpomněl. Být vámi, tak prstýnek bych si netroufla koupit. Pokud jinak šperky nenosí, řetízek by jí mohl vadit při oblékání a hlavně by ji za něj miminko tahalo. Ale takový středně silný náramek z bílého zlata, by ji mohl potěšit. Poukaz na oblečení také není špatný nápad, ale přeci jen by se mělo jednat o památku.

 

Zuzka: Nám se před třemi lety narodila holčička a byla jsem dojatá, když manžel přinesl dvě krabičky. V jedné byly drobounké zlaté náušničky pro ni a ve druhé úplně ty samé, ale trošku větší pro mě. Samozřejmě byly zlaté, protože pro děti se jiné nehodí a já mám alergii skoro na všechny kovy. Rozhodně proto nekupujte bižuterii, asi by to Vaši ženu urazilo a navíc by se mohlo stát, že jí kov nesedne. V dobrém zlatnictví vám určitě poradí a snad i rádi vymění, kdybyste se netrefil. Ale myslím, že třeba právě drobnými náušnicemi, byste chybu udělat neměl.

 

Máte i vy tip na dárek pro maminku? Napište nám ho do komentářů pod články.

 

Každý týden najdete pod aktuálním článkem nový dotaz, na který můžete do konce týdne odpovědět na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Každý měsíc jeden ze čtenářů, jehož odpověď byla zveřejněna, získá knihu nebo kosmetický balíček. Tentokrát tu mám dotaz od Andrey.

 

Kde bude spát táta?

V létě čekáme náš první přírůstek do rodiny. Nyní jsme se přestěhovali do většího bytu, který má dvě místnosti a řešíme, kam uložíme miminko a kam tátu. Je nám jasné, že první měsíce bude miminko trávit noci se mnou v ložnici. Ale kde bude spát táta? Na naše miminko se těší, ale je mi jasné, že když bude vstávat do práce, nemůžu po něm chtít, aby spal s námi a dítě ho rušilo ze spaní. Jak jste to řešili vy?