For Babies
Nulté narozeniny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Přibylová   
Pátek, 19 Únor 2010 00:00

V našem miniseriálu o narozeninách, nesmíme zapomenout ještě na jedny, ty nulté. V některých zemích je běžně slaví, u nás je spíše zvykem, že narození potomka jeho tatínek zapije a po návratu z porodnice se u novopečených rodičů vystřídá celé příbuzenstvo, které pak musí maminka hostit. Proč ale mamince neulevit a uspořádat oslavu nultých narozenin? Jak na to?

 

Ideální doba pro oslavu, je víkend, kdy se můžou sejít všichni příbuzní. Domluvte si, kdo co přinese. Někdo by měl mít na starost nápoje, další jednohubky, případně může hodná babička uvařit kotel omáčky s knedlíkem. Rozhodně ale nenechte nic dělat maminku miminka. Klidně jí obsaďte kuchyň, pohodlně ji usaďte a společně s miminkem se o ni postarejte, bude vám vděčná.

 

Oslava by hlavně měla proběhnout co nejvíce v klidu, abyste nerozrušili miminko. Přineste proto nějakou příjemnou hudbu a hlavně návštěvu zbytečně neprotahujte. Taková oslava může trvat klidně jen dvě hodinky.

 

Jak taková oslava může vypadat, nám napsala Bára.

„Bylo to obrovské překvapení. Rodila jsem v létě a manžel uspořádal tajnou oslavu na naší zahrádce, kterou máme nedaleko domu. Po snídani mě přemluvil, ať jdeme na procházku a tam už na nás čekali všichni příbuzní a kamarádi. Všude byly barevné balonky, na stole bylo pohoštění a tašky s dárky pro miminko i pro mě. Hrálo jen rádio a všichni se samozřejmě museli pomazlit s naší malou. Byla jsem ráda, že se nemusím o nic starat a jen si vychutnat atmosféru. Když jsme slyšela kamarádky, ke kterým 14 dní obden nárazově chodily návštěvy, kterým musela dělat kafe a navíc se jí nikdo nezeptal, jestli třeba nejdou nevhod, jestli miminko nespí, byla jsem ráda, že to pro mě vymysleli takhle. teď chystám podobnou oslavu pro kamarádku, jen to bude u ní v bytě, takže ji manžel musí odvézt jakoby na nákup, abychom stihli připravit překvapení. A můj hlavní tip na tuto oslavu? Podávejte jen nealko nápoje, sranda je i bez alkoholu.“

 

Máte nějaký tip, jak oslavit nulté narozeniny? Zažili jste takovou oslavu? Podělte se s námi.