Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Najednou chce naše dítě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marika   
Středa, 17 Únor 2010 12:39

Můj život je jako příběh z Holywoodu, už to vypadalo, že skončí happy endem, ale bohužel. Bývalý přítel chce své dítě, ke kterému se 6 let nehlásil a já nevím, co s tím. Napsala nám Ilona.

 

Bylo mi 19 let a byla jsem zamilovaná do svého o tři roky staršího přítele, se kterým jsme spolu byli dva roky. Byl to první muž, se kterým jsem se milovala a vypadalo to, že náš vztah je pevný. Jenže pak jsem otěhotněla. Brala jsem sice antikoncepci, ale pravděpodobně vlivem léků, které jsem brala na nachlazení, se její účinek snížil a já byla v tom. Zjistila jsem to v šestém týdnu těhotenství na pravidelné gynekologické prohlídce.

 

Měla jsem krátce po škole, bydlela jsem stále u rodičů, ale přesto jsem se nemohla sžít s myšlenkou, že bych si miminko nechala vzít. Jako první jsem šla samozřejmě za Fandou. Myslela jsem, že se za mě postaví a podpoří mě v jakémkoliv rozhodnutí, ale místo toho začal šílet, že jsme na děti ještě mladí, že si už nic neužijeme a budeme pořád řešit peníze, bydlení atd. Nakonec mi řekl, že buď si dítě nechám vzít nebo se rozejdeme. Nezbývalo než se svěřit mým rodičům a poradit se co dál. Bála jsem se, ale moje máma se ukázala jako ta nejlepší na světě. Na vnouče se těšila a se vším mi pomohla. Dokonce dotlačila Fandu k přiznání otcovství a dostali jsme z něj i nějaké alimenty.

 

Když jsem byla v sedmém měsíci, potkala jsem v obchodě svého spolužáka ze základky. Bylo to příjemné setkání, protože ve škole jsme byli dobrá parta a zrovna s Markem jsem si skvěle rozuměla. Zašli jsme na čaj a nakonec jsme si povídali dvě hodiny. Řekla jsem mu, že budu svobodná matka a jednání Fandy ho hodně rozzlobilo. Nakonec jsme si domluvili další schůzku, pak další... Začal mi na schůzky nosit drobnosti pro miminko, čokoládu pro mě a když jsem pak porodila, nevymlouval sestřičkám, že není novopečený táta. Adélku si zamiloval, jakmile měl jen chvilku, běžel za námi, aby ji mohl povozit, pochovat... Fanda naopak neprojevil zájem, ani se na ni nepřijel podívat.

 

Na Vánoce byly Adélce 4 měsíce a my jsme od Marka dostali pod stromeček letní dovolenou na chatě. Nebyla tam vypsaná jména, nechal na mě, s kým pojedeme. No a jeli jsme s ním, tam jsem se do Marka opravdu zamilovala a když Adélka oslavila druhé narozeniny, vzali jsme se. Miminko se nám podařilo počít až když byly Adélce 4 roky. Marek mezi dětmi nedělá rozdíl a všechno vypadalo idylicky až do té doby, než se po šesti letech ozval Fanda. Našel si přítelkyni, která nemůže mít děti a rozhodli se, že by si Adélku vzali do péče.

 

Vím, že když u soudu řeknu, že se o malou nikdy nezajímal, viděl ji všehovšudy třikrát a alimenty platil, jak se mu chtělo, dostane přidělené maximálně dny, kdy se bude moct s Adélkou stýkat. Ale já se bojím i toho. Co když s ní někam odjedou a už nám ji nevrátí? Nechci tedy Adélce bránit styku s tátou, ale sama o něj nestojí, jako tátu považuje Marka a představa, že by měla s pro ni cizími lidmi strávit byť jeden den, je pro ni hrozná.

 

Fanda si myslí, že ji navádím a chce se s ní za každou cenu sejít. Denně mi telefonuje, dokonce jsem ho zahlídla před školou a musela jsem proto učitelkám říct, aby na Adélku dohlédly, dokud si ji osobně nevyzvednu. Už mám opravdu strach a začínám být paranoidní. Fandu vidím úplně všude, v obchodě, na ulici... Měla bych mu umožnit setkání s dcerou? A za jakých podmínek? Nebo lze ze zákona Fandu nějak z péče úplně vyškrtnout?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo