Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Věkový rozdíl PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Přibylová   
Úterý, 16 Únor 2010 00:00

Když jsme děti plánovali, chtěli jsme je co nejdříve po sobě, jenže když jsme pak zjistili, kolik je okolo miminka práce, rozmysleli jsme si to. Teď je Danielce 5 let a už je tak samostatná, že se nám do druhého dítěte nechce. Připadá mi, že jsme nejvhodnější čas na druhé dítě už propásli. Jaký je podle vás ideální věkový rozdíl a není už pět let příliš? Dotaz pro vás, nám poslala Mili.

 

A tady jsou některé vaše odpovědi

Zlatka: Já mám děti po šesti letech a neměnila bych. Když šel Honzík do školy, narodila se nám Adélka a já byla ráda, že jsem měla čas se věnovat učení s Honzíkem a zároveň si užít miminko. Honzík už byl samostatný, sám se oblékl, připravil si jídlo, navíc si brzy ve škole našel nové kamarády a maminka ho doma už moc nezajímala. Pro mě to je ideální věkový rozdíl a jinak si to ani neumím předsatvit. Obě děti jsou sice jako jedináčci, ale na druhou stranu nikdy nebudu mít výčitky, že jsem jedno šidila na úkor druhého. Na obě jsem měla dostatek času hlavně v prvních třech letech a i dnes mají u mě svůj čas vyhrazený. Honzík si za mnou chodí popovídat po osmé večer, kdy Adélku ukládám do postlky. Adélka se mnou zase tráví odpoledne po návratu ze školky.

 

Eva: Děti jsme chtěli rychle po sobě, takže máme věkový rozdíl jen rok a půl, kdy jsem z kojení prvního, přešla plynule na kojení druhého. Můžu říct, že jsem se tři roky pořádně nevyspala a musela jsem se pořádně otáčet, ale jakmile druhé dítko začalo chodit, komunikovat a lépe si hrát, už jsme je mohli sestěhovat do pokojíčku a od té doby jsou nerozlučná dvojka, vyhrají si spolu a já má m spoustu času nejen na domácnost, ale i na studium, ke kterému jsem se vrátila. Myslím, že kdybych měla děti dlouho po sobě, musela bych se jim až příliš věnovat prakticky pořád a na to bych neměla nervy. Nebo by to dopadlo tak, že by starší mladší hlídalo a bylo z toho otrávené, jako to vidím u kamarádky.

 

Lída: Já mám mezi dětmi tříletý rozdíl a už v těhotenství jsem litovala, že jsem nepočkala déle. Ondra měl totiž dlouhé vzdorovité období, které jsme nakonec museli řešit až u psychologa, protože byl schopný miminku opravdu ublížit. Už těhotenství byl jeden velký stres, kdy jsem ho neustále musela odněkud táhnout, řešit ubližování dětem, ničení hraček... Uklidnil se až ve čtyřech letech a teď bych si teprve druhého prcka užila. Takhle jsem ze svého posledního těhotenství neměla vůbec nic, a první rok jsem místo nadšení z pokroků v prvním roce miminka, řešila, aby odněkud nevyběhl starší a zákeřně ho třeba nekopnul.

A jaký věkový rozdíl mezi dětmi máte vy? Napište do komentářů pod článkem.

 

Každý týden najdete pod aktuálním článkem nový dotaz, na který můžete do konce týdne odpovědět na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Každý měsíc jeden ze čtenářů, jehož odpověď byla zveřejněna, získá knihu nebo kosmetický balíček. Další dotaz nám poslal Jirka.

 

Dárek pro maminku

Manželka má za dva měsíce termín. Asi mě budete mít za barbara, ale vůbec jsem netušil, že bych jí měl kromě kytek, za miminko něco dát, a tak když přišel na svět Matěj, slyšel jsem půl roku, jak tahle kamarádka dostala prstnek, tahle řetízek, další dokonce poukaz do značkového obchodu, aby si mohla sama vybrat nějakou módu. Já si teď lámu hlavu, co bych jí měl dát. Šperky nenosí, kromě snubního prstenu z bílého zlata. Je drobnější postavy, proto si neumím představit nějaké mohutné šperky. Co jste dostali vy? A co byste mi poradili koupit?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo