Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Nemůžu ho opustit PDF Tisk Email
Napsal uživatel nina09   
Středa, 10 Únor 2010 08:43

pusu_predskolOcitla jsem se v situaci, se kterou si opravdu nevím rady. Všechno se semlelo tak rychle, že mě to zastihlo nepřipravenou a absolutně nemám tušení, co si počít. Měli jsme s manželem před rozvodem a on měl těžkou nehodu. Teď přeci od něj nemůžu odejít. Nebo ano?

 

 

S Martinem jsme spolu 12 let, máme desetiletou dcerku a sedmiletého syna. Martin se rodině vždycky věnoval, měli jsme hezký rodinný život. Peněz jsme měli akorát, každé dva roky jsme našetřili i na pěknou zahraniční dovolenou. Martin dětem vymýšlel program jako sáňkování, fotbal, výlety do Zoo. Bylo to pěkné, jenže před čtyřmi lety náš vztah narušila nevěra. Martin se zamiloval do své kolegyně a rok to spolu táhli, než jsem jim na to přišla. Potom si sice uvědomil, že přijde o rodinu a snažil se vše vrátit do starých kolejí, ale už to prostě nešlo.

 

Snažila jsem se mu odpustit, ale narušená důvěra ve mně pořád hlodala. Nakonec jsme šli do manželské poradny a chvíli se opravdu zdálo, že nám to pomohlo. Jenže pak jsem se přistihla, jak mu pravidelně projíždím mobil i mail, kdykoliv se někde zdrží nebo jede třeba na služební cestu, že mu šacuji kapsy... Prostě jsem mu nevěřila a kdo chce něco najít, vždycky něco najde. Já našla mail od spolužačky a bylo to tu nanovo. Před rokem jsme se rozhodli rozvést, zkrátka už to nešlo a já zjistila, že už ho vlastně ani nemiluji. Děti to přijaly statečně, my jsme se kupodivu rychle dohodli na vyrovnání, a už jsme jen čekali na rozhodnutí soudu o střídavé péči o děti. V té době jsem se dokonce seznámila s Honzou a měla s ním pár schůzek. Vypadalo to, že by z toho něco mohlo být.

A pak jel Martin jednoho dne z práce a nedal mu přednost kamion. Nejdřív se zdálo, že nepřežije, ale doktoři ho dali dohromady. Jenže mu zůstaly trvalé následky.

 

Vypadá to, že se Martin už nikdy nepostaví na nohy, měl i hodně sníženou pohyblivost rukou, ale postupně se to upravuje. Když se probral a viděl mě, brečel. Děti jsem k němu vzala až po delší době. Syn byl hodně zklamaný, že už si spolu nezakopou, byl to smutný pohled, když se ho Martin snažil obejmout, ale ruce ho moc neposlouchaly. Brzy by ho už mohli pustit z nemocnice, ale bude potřebovat celodenní péči. Copak ho teď můžu opustit? Na mou odpověď čeká i Honza, který mi moc pomohl nejen psychicky, ale i s péčí o děti. A já vážně nevím, zda být s Martinem ze soucitu nebo mu třeba najít nějaký pečovatelský dům. Bojím se i toho, co by řeklo okolí,.


 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo