Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Jak poznám porod? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Přibylová   
Úterý, 09 Únor 2010 08:08
Ať se zeptám kohokoliv, každý mi říká, že porod poznám, ale nikdo mi není schopný říct jak. Nezbývá mi tedy, než si na to v únoru přijít sama a doufat, že to opravdu poznám, a ne jako moje kamarádka, která měla tak malé bolesti, že si myslela, že jde o poslíčky a když ji pak manžel odvezl do porodnice, za dvacet minut bylo miminko na světě. Jak začal váš porod? O radu vás čtenářů, požádala Radka.

Ivana napsala: U obou dětí to probíhalo jinak, ale pokaždé jsem to poznala. První porod začal slabými bolestmi v noci. I když nebyly nějak hrozné a měly zpočátku interval po dvaceti minutách, nešly zkrátka zaspat. Byla jsem v tu chvíli nervózní a celou noc jsem pochodovala po bytě. Bolest byla postupně větší, pravidelnější a v poledne už jsem měla bolestivé kontrakce po třech minutách. To už jsem byla na cestě do porodnice, kde jsem po 16 hodině porodila. U druhého dítěte to bylo ještě jednodušší. Šla jsem odpoledne do kůlny pro dřevo na zatopení no a když jsečm zvedla koš s otopem, vyvylila se ze mě voda. Hned jsme vyrazli do porodnice a za dvě hodiny to bylo za námi.

Karolína měla problém poznat porod jen zpočátku: Začala mi odtékat voda, ale tak pomalu, že jsem si nebyla jistá, jestli třeba neučurávám nebo nejde o nějký výtok či odchod hlenové zátky. Trvalo to asi 4 hodiny a pak se přidaly středně silné bolesti. Do porodnice jsem jela po 8 hodinách od spozorování odtoku, ale na porod jsem si počkala ještě celý den.

Saly původně vůbec porod nečekala: Měla jsem ještě tři týdny do porodu, ten den jsem měla pořád na něco chuť a tak jsem si dopřávala hromady ovoce. Jenže pak se mi ozvala zase žáha a to tak, že jsem zvracela a zvracela. Později se k tomu přidal i průjem a křeče v břiše. Po hodině už jsem byla naprosto vyčerpaná a přítel mě raději odvezl k doktorovi, ten mě raději poslal i na gynekologické vyšetření a zjistilo se, že křeče vůbec nejsou z průjmu, ale už jsou to kontrakce. Dali mi něco na uklidnění žaludku a po pěti hodinách už byla malá na světě.

A jak začal váš porod? Napište nám do komentářů pod článkem.
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo