For Babies
Ovoce do škol PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Přibylová   
Čtvrtek, 04 Únor 2010 08:43
cherryMinisterstvo zemědělství připravilo návrh nařízení vlády o stanovení některých podmínek pro poskytování podpory na ovoce a zeleninu a výrobky z ovoce, zeleniny a banánů dětem ve vzdělávacích zařízeních, kterým by se projekt ovoce do škol v ČR zavedl.

Projekt předpokládá pro školní rok 2009/2010 celkovou podporu ve výši 72 mil. Kč, z čehož 73 % této částky bude poskytnuto z prostředků EU a spolufinancování z rozpočtu ČR bude činit 27 % celkové podpory tj. necelých 20 mil. Kč.

Projekt se vztahuje na žáky prvních až pátých ročníků základních škol, které se do projektu přihlásí prostřednictvím žadatele schváleného Státním zemědělským intervenčním fondem. Seznam schválených žadatelů bude průběžně aktualizován na internetových stránkách Fondu, stejně jako formulář určený pro přihlášení školy žadateli.

Dodávané produkty dostanou děti z cílové skupiny zdarma. Jedná se o čerstvé ovoce a zeleninu, popřípadě o balené čerstvé ovoce a zeleninu, pokud bude bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli a sladidel a dále balené ovocné a zeleninové šťávy, pokud neobsahují předešlé přísady a neobsahují konzervanty. Četnost dodávek bude záviset na celkovém počtu přihlášených dětí, avšak v minimální frekvenci 1 x měsíčně.

K zajištění úspěšné realizace programu budou přijata doprovodná opatření, která proběhnou v přihlášených školách. Doprovodná opatření podpoří efektivitu projektu a svou povahou povedou ke změnám stravovacích návyků, ke zvyšování spotřeby ovoce a zeleniny u dětí a následně ke snižování dětské obezity.

Dáváte svým dětem k svačině ovoce? A má smysl, aby děti dostávaly dotované ovoce jednou za měsíc?