For Babies
Narozeninové hry PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Přibylová   
Čtvrtek, 04 Únor 2010 08:30
eptV našem miniseriálu o narozeninách, pokračujeme v tom, co nesmí chybět na žádné oslavě. Ať už máte doma batolátko nebo školáka a zvete mu na narozeniny kamarády, určitě se vám budou hodit tipy na zábavné hry, které se dají uspořádat doma i venku.

Schované sladkosti.
Vezměte drobné sladkosti a schovejte je v jedné místnosti nebo kdekoliv venku a odstartujte. Děti budou nadšeně hledat a dostanou za to sladkou odměnu.

Slepá bába
Sladkosti také můžete zavěsit na provázky po místnosti nebo venku na strom. Pak už jen zavažte dítěti oči pořádně ho zatočte a pošlete slepou bábu nějakou ze sladkostí hledat.

Jeden musí z kola ven
Pamatujete si ještě na hru s deseti židlemi,okolo kterých se chodilo a jakmile se vypnula muzika, museli jste si sednout? Tahle hra je pořád populární. Vyberte dětem oblíbenou písničku, dejte dokola židle nebo v menším prostoru polštářky a zapněte hudbu. Děti budou chodit dokola a jakmile vypnete muziku, musí si sednout, pak jednu židli odeberte a tak pořád dokola, dokud nezbude poslední židle…

Zlatá brána
Oblíbená vyřazovací hra, je i „Zlatá brána“. Dva dospělí si stoupnou, a spojí ruce nad hlavou, aby vytvořili bránu. Děti pod ní chodí dokola a zpívají „Zlatá brána otevřená, zlatým klíčem odemčená, kdo do ní vejde, tomu hlava sejde, ať je to ten nebo ten, praštíme ho koštětem.“ Toho, kdo na poslední hlásku bude v bráně, sevřeme rukama a „vypadává“.

Napodobování
Děti od tří let už by měli zvládnout hru na napodobování. Na kartičky si napište různá zvířátka, činnosti (vaření, zametání, hra na klavír, sport…) atd.. Záleží na věku dětí a vaší fantazii. Vždy jedno z dětí předvádí to, co má na kartičce a ostatní hádají. ten, který to uhodne, předvádí další…

Máte další tipy na hry s dětmi? Napište nám je.