Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Šťastné trapasy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Monika   
Úterý, 02 Únor 2010 06:42

Narodila jsem se na v dubnu, naštěstí ne prvního, ale život mi nachystal tak nečekaná překvapení, že jsem si jako o Aprílu připadala.

 

Jako puberťačka, jsem si myslela, že jsem věčný smolař. Vždycky když se mi líbil nějaký kluk a už už jsem se ho rozhodla oslovit, vždycky se něco stalo. Nadechla jsem se a „hepčííí“, poprskala jsem svou první vysněnou lásku, když mi bylo 14 let. Hanbou jsem se málem propadla. Na druhou lásku jsem spadla ze schodů, když jsem se snažila o co nejladnější chůzi s přímým pohledem do jeho očí. Nejsem žádný drobek, takže to odnesl otřesem mozku a zlomenou rukou.

 

Jak šel čas, trapasů neubývalo, jen jsem je už nebrala tak tragicky. Třeba když mi na diskotéce povolily kalhoty a odporoučely se k zemi, přiskočil pohotový gentleman a ovázal mi kolem pasu svůj svetr. S tím gentlemanem, jsme se o pár let později vzali a jsme spolu dodnes, jen nechápe, jak se mi může každý den přihodit něco, co se normálním lidem zkrátka nestává. Tak třeba minulý týden, pospíchala jsem do práce a vyhrnula se mi vzadu sukně. Trapas manžel zachánil včas a sukni mi ve dveřích stáhnul dolů, jenže už si nevšiml že mi zadek zamazal červenou marmeládou, kterou měl k snídani na chlebu. Co si o mě museli myslet lidi, kteří se mnou jeli autobusem a viděli červený flek na béžové sukni v inkriminovaných místech...

 

I můj porod byl trapas a naše dcerka mi veselé chvilky připravuje celkem často. Tak nejdříve ten porod. Přijeli jsme do porodnice a poslali nás domů, že to ještě k porodu není. Takhle jsem jezdili tři dny, než doktoři uznali, že už rodím, ale ono to tak vypadalo pořád a vysvětlujtze něco vyplašené prvorodičcce. Když už jsem byla na hekárně, doufala jsem, že se tentokrát nic nestane. Ale ouha. Po klystýru a trůnění na záchodě jsem se zvedla a v tu chvíli ze mě vylítala další várka. Hned jsem si klekla a bolesti nebolesti, jsem začala tu spoušť uklízet, než došel papír. Pak jsem musela s pravdou ven a vyprosila si hadr. „Tak to už by snad stačilo“, říkala jsem si v duchu. A skutečně, až k porodu to vypadalo dobře. Přijel manžel, pomáhal jak se dalo a také se modlil, aby se nestal žádná trapas. Až pak na sále, talčila jsem, tlačila a najednou „PRDDD“. Lékař i sestry se snažili dělat, že nic neslyšeli, ale my s manželem dostali záchvat smíchu, že nás museli uklidnit, abych malou vytlačila.

 

Karolínka je také veselá kopa, už jako novorozenec věděla, že nejlépe se ublinkává na úřednici na sociálce a stolice se nejlépe pouští na tu nejčistotnější babičku. Jakmile se naučila mluvit, pravidelně mě zásobovala otázkami typu: „Proč ten pán tak blbě kouká?“ „Nepotřebuje ta paní kakat?“ „A až budu velká, budu mít na mušličce také chloupky jako ty?“ Samozřejmě se nejraději ptala na veřejných, hodně frekventovaných místech.

 

Dnes už je z Káji velká slečna, z mých trapasů si s tatínkem utahují a neváhají mi připravovat další. Jako třeba když si nějaká důchodkyně spletla jejího brášku s jejím synem a mě s manželem s prarodiči. „To musí být babička s dědou hrdí na takové krásné vnoučátko.“ Rozplývala se nad kočárkem. Na to vzal táta Káju kolem pasu a paní opověděl: „No když jsme tady tchyni oznamovali, že se v 35 stane babičkou a její dcera ve 14 mámou, moc se jí to nezamlouvalo, ale zvykla si.“ A mrknul na mě. Já byla rudá až za ušima, paní něco rychle zakoktala a odešla...

 

Zkrátka můj život je plný trapasů, ale šťastný. Moje historky baví celou rodinu i přátele a až jednou zestárnu, budu mít na co vzpomínat.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo