Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Pleny na noc PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 02 Únor 2010 06:40

V naší rubrice Mámy mámám, se budete nově setkávat s dotazy vás čtenářů. A kdo jiný by jim měl lépe poradit než opět vy čtenáři! Každý týden najdete pod aktuálním článkem nový dotaz, na který můžete

do konce týdne odpovědět na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Každý měsíc jeden ze čtenářů, jehož odpověď byla zveřejněna, získá knihu nebo kosmetický balíček. První dotaz nám poslala Mirka.

 

Tříletý syn je od 20 měsíců bez plen přes den, ve dvou letech už nepotřeboval oleny ani na odpolední dvouhodinový spánek, ale nemůžu ho odnaučit od plen na noc. Zjistila jsem, že se počurá vždy mezi Druhou a čtvrtou hodinou ranní a tak jsem ho budila, jenže byl zbytečně rozmrzelý a stejně se nevyčural. Pak navíc nemohl usnout. Jsou pleny na noc ve třech letech normální? A kdy jste se jich zbavili vy? A jak?

 

Ida napsala: My jsme bez plen přes den od dvou let, prakticky okamžitě se Lenička naučila nejen čurat a kakat do nočníku přes den, ale i v noci. Přišlo to všechno tak nějak samo bez nucení. Lenička je ale hodně čistotná a taková uvědomělá, navíc má lehké spaní, takže to šlo. Jen jsme jí museli nechávat první měsíce rozsvícenou lampičku. Teď ve třech letech už vydrží do rána. Já bych být vámi tedy počkala, až si na to přijde sám, hlavně, že přes den už pleny nemá.

 

Jana poradila: Adámek byl bez plen zrovna jako vy a noční čurání jsme také řešili až ve třech letech. Buzení nepomáhalo, takže jsme nakonec dávali napít hodinu a půl před spaním a než šel do postýlky, musel se vyčurat. Teď je to už 5 měsíců, čas od času má „nehodu“, ale je to čím dál lepší.

 

A rada od Martiny: Na Šimona platil zvoneček. Nejdřív to bylo tak, že jsem ho budila zvonečkem já, nebyl tak nevrlý a vždycky měl za vyčurání slíbenou odměnu u snídaně – nějaký pamlsek. Zhruba po dvou měsících už moc v noci nečural a když jo, tak měl pod polštářem zvoneček pro změnu on a zazvonil si, abych mu rozsvítila a podala nočník. Hlavně jsem ho hodně chválila. Plen se zbavil ve třech a půl a podle doktorky je to normální až třeba do pěti let. Tak hodně štěstí.

 

A jak byste tento problém řešili vy? Poraďte v komentářích pod článkem.

 

Dotaz na příští týden poslala Radka.

Jak poznám porod? Ať se zeptám kohokoliv, každý mi říká, že porod poznám, ale nikdo mi není schopný říct jak. Nezbývá mi tedy, než si na to v únoru přijít sama a doufat, že to opravdu poznám, a ne jako moje kamarádka, která měla tak malé bolesti, že si myslela, že jde o poslíčky a když ji pak manžel odvezl do porodnice, za dvacet minut bylo miminko na světě. Jak začal váš porod?

Své odpovědi nebo nové dotazy, můžete posílat na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo