For Babies
Porodu se nebála PDF Tisk Email
Napsal uživatel Petra   
Pondělí, 14 Duben 2008 10:20

V pátek 1. února se Petře narodil kluk Honzík! Bála se porodu? Přestože v dnešní době je to poměrně rarita, Petra nám prozradila, že Honzíček v mamince začal klíčit hned na první pokus. Vítáme tě v našem klubu mamin, které máme vyzkoušené, že jednou prostě stačí… .-) Byli dva a budou tři Petra žila s přítelem nějaký čas, když přihlásilo plánované miminko, přátelství povýšilo paktem manželství. Co s sebou přineslo těhotenství…

Petro, měla jsi v těhotenství nějaké problémy, na které bys chtěla upozornit i naše čtenářky? Naštěstí jsem vůbec netrpěla nevolnostmi, takže v tomhle bylo mé těhotenství „bez problému“. Nicméně první tři měsíce, než si tělo na „novy stav“ zvyklo, jsem byla hodně unavena, téměř bez energie, hodně jsem proto spala a odpočívala. Od počátku druhého trimestru se mi ale opět navrátila ztracena energie a byla jsem schopna fungovat téměř jako před otěhotnění, tedy s omezením na toho malinkého tvorečka, na kterého je potřeba dávat velký pozor a šetřit se…

Petra vzkazuje: Maminky šetřete se…

… i když máte pocit, že vás těhotenství v ničem neomezuje.

Kamarádka Julinka je vedle fotografky také nutriční terapeutkou, proto není divu, že její otázky směrovaly přímo k cíly… Dbala jsi nějak extrémně na stravu? Nijak výrazně jsem jídelníček neupravovala, protože už před těhotenstvím jsem jedla hodně ovoce, zeleniny a celkově vyvážené stravy.

Jaké byly tvé největší chutě? Chutě se mi nijak nezměnily, žádné zvláštní změny jsem tedy nepociťovala, ale ze začátku jsem byla alergická na pachy, a tak se vaření na nějakou dobu ujal můj manžel. Doporučil Ti lékař, abys brala nějaké doplňky stravy? Už před otěhotněním jsem užívala kyselinu listovou, kterou mi můj gynekolog předepsal, a v průběhu těhotenství užívám vitamíny pro těhotné ženy.

Věřím na instinkty a mateřský pud

Porodní termín je vypočítaný na poslední lednový den… Obáváš se porodu? Z porodu jsem měla velký strach v době, kdy jsem ještě těhotná nebyla. Teď už to beru jako součást těhotenství, myslím, ze hormony to tak prostě zařídily. Obavy mam spíš z toho, aby vše proběhlo bez problému a já i miminko jsme byli v pořádku.

Četla jsi knížky o těhotenství…? Knížky o těhotenství jsem si četla. Některé jsem si pořídila sama, jiné jsem dostala od svého lékaře a další mi zapůjčily kamarádky maminky. …a studovala jsi i jak se starat o miminko až se narodí? Základy toho, jak se o miminko starat, mám zvládnuté, nicméně spíš věřím na instinkty a mateřský pud.

Foto: Julie Zákostelecká Ateliér Photo - arts

Aktualizováno Středa, 16 Duben 2008 13:27