Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Chci dítě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Přibylová   
Středa, 27 Leden 2010 08:59

lucieOkolí mě považuje za kariéristku, jsme ale spíš smolařka. Ve svých 42 letech se mi stále nepodařilo najít toho pravého muže pro život a gynekolog mě upozornil, že pokud chci mít dítě, už je nejvyšší čas. Jenže s kým počít a zvládla bych výchovu třeba sama?

 

V době, kdy mé kamarádky – vrstevnice, vodily své ratolesti do školky, jsme studovala. Měla jsme na to hlavu a bavilo mě to, byla jsem mladá a připadalo mi, že mi nic nemůže utéct. Pak se otevřely hranice a s nimi přišla možnost cestovat. Objevila jsem v sobě dobrodružného ducha, který mě ve spojení s touhou učit se nové jazyky, zaměstnal na šest let. Potom už jsem pocítila touhu se trochu usadit a díky jazykové vybavenosti znalosti zvyků v různých státech, jsem dostala skvělé místo na vysoké pozici ve velké cestovní kanceláři. Nic nebylo plánované. Život mi tak nějak plynul, sotva jsem začala jen pociťovat chuť na změnu, přišla vždy nějaká nová nabídka. Než jsem se usadila v cestovce, vystřídala jsem povolání od uklízečky po sekretářku za různé platy v různých zemích...

 

I muži mým životem tak nějak proplouvali. Vážné vztahy jsem měla dva, jeden těsně po studiích, Karel toužil po tom, abychom hned založili rodinu, já byla doma a on by dělal kariéru.Rozešli jsme se po třech letech, když jeho milenka otěhotněla. Druhým mužem mého života, byl Ralph. Jenže jsme náš vztah přechodili a nakonec z nás byli „jen“ přátelé. Mezitím se samozřejmě v mém životě mihne nějaký ten muž, ale potíž je, že v mém věku už se o mě zajímají jen rozvedení nebo staří mládenci, kteří už chtějí mít svůj klid bez dětí.

 

Jenže já mám teď krásný dům se zahradou, našetřené peníze a obrovskou touhu stát se mámou. S plodností bych dle vyšetření mít problém neměla, jenže je potíž, s kým otěhotnět. Nechci své dítě počít jen tak s někým z baru, o kom nevím, jaké má kořeny, povahové rysy atd.Když jsem ale nadhodila mezi přáteli, že bych dítě chtěla třeba s někým z nich, bez toho aniž by se musel hlásit k otcovství a plnit jakékoliv povinnosti, bránili se, že by se nedokázali od mého dítěte úplně oprostit, a zkrátka by nedokázali takhle prvoplánově miminko zplodit.

 

Dostala jsem se tedy do situace, kdy mám nejvyšší čas na miminko, které bych dokázala materiálně zabezpečit, ale nemám ho s kým zplodit. A kdybych někoho takového našla, nejsem si jistá, jestli se o miminko dokážu sama postarat, přeci jen už mám věk a jsem zvyklá na svůj režim... Co byste dělali vy?

Aktualizováno Čtvrtek, 28 Leden 2010 12:42
 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo