Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Kolik je tam masa? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Přibylová   
Úterý, 26 Leden 2010 08:37

Když Adámek onemocněl a už tři dny nejedl, rozhodla jsem se udělat nájezd do Kauflandu, abych mu koupila všechna oblíbená jídla. A u pultu uzeninami jsem si dovolila zeptat se, ve kterých párcích je nejvíc masa. Zkuste to i u vás, nedozvíte se nic.

 

Neřadím se mezi ty přepečlivé maminky, které dávají dítěti jen bio, nemá nárok na sladkosti a za párek od babičky, bych ji byla schopna zabít. Řídím se tím, že všeho s mírou neškodí a když už Adíkovi dávám sladkosti, tak ty kvalitnější. Čas od času mu dopřeji párek nebo šunku a taková domácí klobása, tu přímo miluje. Máme svoje oblíbené výrobky a u těch, které neznám, čtu pečlivě složení. Jenže zkuste to u pultového prodeje...

 

Když už se mi košík zaplnil Adíkovo oblíbenými sýry, pudinky a smetánky, které zná z reklamy a také zmrzlinou, zabrousil můj pohled k pultu s uzeninami, kde jsem tedy původně neměla v plánu pobavit všechny přítomné pro mě jednoduchou otázkou. Ale co jiného by už Adíka mělo potěšit, když ne párek s kečupem? Když na mě přišla řada, vyslovila jsem své přání. „Můžete mi prosím poradit, ve kterých párcích je nejvíce masa, aby byly vhodné i pro dítě?“ Na ten nechápavý výraz se nedá zapomenout, ani na to, jak se v tu chvíli na mě zahleděli i ostatní ve frontě. „No.“ Začala prodavačka a ukázala na nejlevnější párky. Každý z nich byl zabalený zvlášť v igelitu, byly tedy evidentně vyndané z nějakého balíčku, který bůhví jestli už neměl po záruce. „Tyhle jsou opravdu dobré.“ „A kolik je v nich masa?“ Nedala jsem se. „To já vám nepovím, ale chuťově jsou dobré.“ „Já vám věřím, že jsou dobře ochucené, ale já chci párky, ve kterých není jen kůže a semleté kde co, chci párky, ve kterých je maso a klidně si za ně připlatím. A vy byste mi měla poradit.“ V této situaci jsme se už evidentně obě cítily trapně. Nechtěla jsem dělat scénu pro celý obchod a prodavačka mě zase chtěla mít z krku. „Tak si vezměte tyhle.“ Ukázala na dražší párky vedle. „A v těch je kolik masa?“ Zkusila jsem naposledy. „To taky nevím, ale jsou dobré...“

 

Vzdala jsem to, vzala jsem si dvě nožičky párků, přestože jsem původně měla v plánu vzít pro celou rodinu. Doma jsem si udělala spolehlivý test. Kousek párku jsem dala našemu kocourovi, který párek s menším množstvím masa než 70%, nepozře. No a nepozřel. Párky tedy nakonec skončily v mém žaludku a Adík dostal sýr, bohužel. O týden později jsem zašla do blízkého obchodu a za čtyřnásobnou cenu koupila párky, které měly 82% masa, bohužel ale zase byly vakuované, takže v nich pro změnu musel být konzervant. Tak já tedy nevím, dá se dnes vůbec u pultu pořídit kvalitní uzenina, jakou jsme znali my jako děti? A kdo jiný by měl o složení vědět víc než prodavačka za pultem?

Aktualizováno Úterý, 26 Leden 2010 23:23
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo