For Babies
Klid tatínku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Přibylová   
Úterý, 26 Leden 2010 08:29
tata_synTak jako ženy pod vlivem těhotenských hormonů řeší spoustu „veledůležitých věcí", i muži mají své „těhotenské potíže". Jakmile jim partnerka oznámí, že budou tři,většina z nich ať už viditělně nebo skrytě zpanikaří. A co teprve, když miminko přijde na svět.

 

Takdlouho jste se snažili o miminko a teď je to tu, žena vašeho života vám oznámí,že za pár měsíců už nebudete doma sami. A vás to najednou přepadne. „Ségra uždítě měla a u mě se probudily otcovské city, takže když se mě Ali zeptala,jestli se o miminko pokusíme, byl jsem rád." Vzpomíná David. „Povedlo se to dodvou měsíců a já byl v šoku. Nějak jsem to nestihl vstřebat a celé noci jsmepřemýšlel, jak to bude. Pořád jsem počítal, kolik bude stát výbava, jakzařídíme pokoj, o kolik peněz přijdeme, až Ali přestane vydělávat."

Máto tak mnoho mužů, najednou začnou cítit obrovskou odpovědnost, někteří až kzešílení. „Míša na mě byla naštvaná, že si její těhotenství vůbec neužívám.Neuplynuly dva dny, aby nepřinesla domů úžasné dupačky, plyšové capáčky, tunejkrásnější čepičku... Na internetu mi ukazovala ten nejlepší kočárek za 25tisíc. Ale v akci, no nekupte to.. S kamarádkami se rozplývala nad fotkami zultrazvuku. Jenže já šílel. Jak může takhle nesmyslně utrácet? Musíme si přeciudělat nějakou rezervu pro případ, že by se něco stalo. A hned jak se miminkonarodí, musíme mu zařídit to nejlepší pojištění. Spíš než kočárek, mě zajímalobezpenější auto a hlavně autosedačka." Vypráví Pavel.

Nechtesvé partnerky užívat si nákupů těch úžasných pidi věciček a vy se postarejte oty větší, jako je auto, autosedačka, pojištění, nábytek do pokojíčku atd. Alenezapomínejte si také užívat partnerčino rostoucí bříško! Vždyť i na to budetejednou s dětmi vzpomínat. Trápí vás finanční krize? Peněžní rezerva je určitědobrá věc, ale pokud teď zrovna nemáte na to, dát peníze stranou, zbytečně stím nestresujte sebe ani partnerku. Zkuste ji trochu umírnit v drahých nákupecha zamyslete se, kde by se dalo ušetřit. Vždycky je možné třeba přestat jezditdo práce autem a raději vyrazit na kole, zvolit levnější potraviny, místoposezení v restauraci s přáteli, je pozvat na návštěvu atd.

Běhemtěhotenství a po porodu, se můžete u partnerky setkat s výčitkami, že jinechápete, navíc vám může chybět sex.. „Andrea začala sex odmítat už poslednídva měsíce před porodem, Byl jí nepříjemný v jakékoliv poloze. Navíc jsem pořádslyšel, že vůbec nechápu, jak se cítí, že je hrozně neohrabaná, unavená, neníjí dobře a já ji ani nepohladím po bříšku, natož abych jí udělal třeba čaj.Pořád mi předhazovala manžela kamarádky, který každý večer své ženě mazalbříško a nosil jí snídani do postele. Jenže když jsem se snažil, bylo jí topodezřelé, jestli jsem něco neprovedl, když jsem se zase zeptal, jestli jí můžunějak pomoct, odpověděla, že všechno zvládá a to jak před porodem, tak po něm.Připadal jsem si spíš, že se motám a tak jsem se raději klidil z cesty, ale ito byl problém."

Vposledních měsících těhotenství, byste měl partnerku hýčkat, těhotenské hormonyji totiž dělají přecitlivělou a tak byste ji neměl zbytěčně rozrušovat a to aniv šestinedělí. Novopečená maminka potřebuje hlavně klid a otázka zda něconepotřebuje, ji může potěšit a stejně tak podráždit. Nepleťte se jí do péče omiminko a raději umyjte nádobí nebo vysajte. Uvidíte, že to ocení. Hlavně buďtevždy nablízku, aby jste ji mohl vyslechnout. A sex? Nebojte se, její chuť sezase vrátí, zhruba do půl roku po porodu, jen na ni netlačte a spokojte sezatím třeba s mazlením a „vlastní výpomocí".

Jak jste zvládal partnerčino těhotenství a mateřství v prvních měsících?Podělte se s našimi čtenáři

Aktualizováno Pátek, 29 Leden 2010 09:40