For Babies
Oslava narozenin PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Přibylová   
Čtvrtek, 21 Leden 2010 14:00

V našem miniseriálu o narozeninách pokračujeme v tom, jak by měla probíhat narozeninová oslava. Je to vždy velká událost, ať už je vašemu dítěti rok nebo 10 let. Jak uspořádat originální narozeninovou oslavu pro každý věk? Tady je několik tipů.

 

Když je mu 1 rok.

Takto malé dítě si ještě neuvědomuje, co znamená oslava narozenin, zato vnímá atmosféru. Oslavu uspořádejte nejlépe v důvěrně známém prostředí, ideálně doma nebo třeba na zahrádec či v mateřském centru, pozvěte nejbližší lidi, které dítě zná, pusťte veselou muziku a připravte si třeba bublifuky. Dort pro takové dítě by neměl být hutný. Můžete experimentovat a místo velkého dortu podávat třeba mufiny potřené tvarohem a do jednoho z nich zapíchnout svíčku. Pozor na hromadu dárků, ze kterých batole ještě nemá rozum. Ať každý přinese jen jeden dáreček, klidně jen drobnost.

 

Když jsou mu 2 roky.

Batole už si uvědomuje více než atmosféru, ví že je den určený pro něj a už se na něj dokáže těšit. Okruh příbuzných už můžete rozšířit o jeho první kamarády a pořiďte si CD s dětskou hudbou. Udělejte určitě prostor pro diskotéku, aby si děti mohly zatancovat. Pokud slavíte venku, připravte třeba pískoviště a nezapomente na dostatek lopatek a dalších hraček, aby se na oslavě děti nepraly.

 

Když je mu 3 a více let.

V této době už děti opravdu vnímají, co se děje, těší se i několik týdnů dopředu a oslava může být opravdu velkolepá. V létě je ideální najít nějaký prostor venku – zahradu nebo zahradní restauraci. V zimním období můžete zvolit restauraci, kde je dětský koutek a můžou vám rezervovat oddělenou část restaurace, případně se poptejte v mateřském centru nebo třeba baru, kam chodíte s dítětem po plavání. Nějaké místo najdete v každém městě. Nafoukněte balonky, zapojte oslavence do přípravy pohoštění a dovolte mu vybrat kamarády, které si pozve. Nachystejte dítěti překvapení v podobě kouzelníka nebo klauna. Jestliže má dítě oblíbeného televizního nebo knížkového hrdinu, zvolte doplňky s ním. Nezapomeňte ani na hry a soutěže. Tipy na ně, najdete příští týden na našem webu.