For Babies
Podruhé na IVF V PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka   
Středa, 20 Leden 2010 09:03

Dle daného termínu jsem šla na odběry krve a druhý den jsem si volala pro výsledky, které jsem už tušila. Sestra mi potvrdila těhotenství a objednala mě na příští týden. Byli jsme celí napnutí, jestli to budou opravdu dvojčátka, protože ta silná fialová čárka mi stále vrtala v hlavě…

 

A pak nastala ta chvíle, ležím v ordinaci u lékařky. „No jo, máte tam dvě.“ Oznámila mi a já koukala na monitor, kde byly dvě zatím prázdné komory. Do té doby jsem si říkala, že je tam třeba jen jeden cvrček. Já a dvojčata? To není možné. V hlavě jsem měla chaos a spoustu zmatků. Ještě před odchodem mi doktorka řekla, že dvojčata jsou dvojvaječná a tedy bude každé jiné. Upozornila mě také na to, že se rodí menší a zhruba o měsíc dříve.S tím jsem odešla z ordinace a hned mezi dveřmi jsem na Toma, který čekal s Tomíkem v čekárně, vyhrkla, že máme malý byt. Pořád mi to nějak nedocházelo.

 

V autě to na mě padlo, začala jsem brečet, všechny emoce, obavy, prostě zmatek v hlavě.. Jak to všechno zvládneme po stránce finanční, tak výchovy? Původně jsme chtěli dvě děti a teď budeme mít tři. Tom mě utěšoval a říkal, že počítal s tím, že tam budou dvě. Byl v klidu a ujišťoval mě, že to všechno zvládneme. Pomalu jsme otočili auto a jeli domů. Dlouho mi trvalo, než mi to moje hlava a řekla jsem si „Tak, čekáme dvojčátka…“

 

Další kontrola nás čekala za týden. To už mohl jít Tom se mnou a lékařka nám pustila ultrazvuk se zvukem srdíček našich dvojčátek. To nás totálně rozněžnilo. Jak se něco tak malého může hlásit k životu? Bylo to krásné a já si uvědomila, že se na dvojčátka opravdu těším.

 

Příště se dozvíte, jestli se Lenka nakonec nerozhodla pro zredukování počtu dětí.

 

 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo