Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Oblíbený blbec PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pátek, 15 Leden 2010 01:09

Už přesně nevím, kde tohle slovo Adík slyšel, ale bohužel se stalo jeho oblíbeným a už několik měsíců ho velmi rád používá. Nezabírá ignorování, vysvětlování ani vyčinění. A tak se dostáváme někdy do humorných situací, jindy ovšem do těch, kdy se na nás ostatní rodiče dívají jako na ničitele dětské morálky.

 

 

„Mami, ty jsi blbá.“ Řekne mi Adík s úsměvem, bez jakékoliv souvislosti v průběhu hry. Evidentně slovu nerozumí. „To se neříká.“ „Tak jsi jen trošku blbá.“ Nedá se Adík. V tu chvíli si s ním přestávám hrát a odcházím s odůvodněním, že když jsem tedy blbá, nebudu si s ním hrát. Snažím se mu tak už po několikáté ukázat, že je to negativní slovo a má svoje důsledky. Stejně ale vím, že je to marné. Druhý den ho posílám do skříně, ať si vybere tričko. „Já chci tohle blbý tričko.“ Nese mi jedno z nich s patřičným komentářem. A blbcovi se nevyhne ani táta. S veselým úsměvem k němu skočí do postele „Táto vstávej, budeš blbec.“ Pronese vesele a já mám co dělat, abych se nerozesmála, což by nebylo výchovné.

 

To je příklad našich „blbců“ za týden. Slovo použije přibližně obden ve spoustě různých situací. Buď je něco blbé, nebo je někdo blbec a to i mezi dětmi. Rodiče těch, kterým už dítě chodí do školky, se nad tím nijak nepozastavují a mávnou rukou, s tím, že ve školce se naučí horší slova. Ovšem rodiče mladších dětí a třeba důchodci v obchodě nebo v autobuse, na mě vrhají nenávistné výrazy. Jenže jak dvou a půl letému dítěti vysvětlit, že se takhle nemluví, když to slyší všude kolem? Dokonce v pohádce s tučňáky, která v televizi běžela mezi svátky, slovo blbec zaznělo. Sice si všude přečtete, že příklady táhnou a když nebudete něco dělat doma, nebude to dělat ani dítě, ale my spolu s manželem doma takhle opravdu nemluvíme.

 

Budeme tedy asi muset počkat, až si sám uvědomí, že to není hezké a pokud si to neuvědomí, za pár měsíců jde do školky a my alespoň budeme moct používat oblíbenou větu ostatních rodičů „To víte, začal chodit do školky a odtamtud si pořád nosí nějaká taková slova.“.

 

A jak jste se s neslušnými slovy dětí, prali vy?

 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo