Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Manžel nechce IVF PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ema   
Úterý, 12 Leden 2010 00:20

vybava2Už čtyři roky se marně snažíme o miminko, manžel ale o umělém oplodnění nechce ani slyšet. Já nedávno oslavila 33 narozeniny a bojím se, že se potomka už nedočkám. Jak manžela přesvědčit, že to přirozeně asi opravdu nepůjde?

 

 

S Petrem jsme spolu 8 let, on je o deset let starší a má už dvě děti z prvního manželství. Když jsem před čtyřmi lety zatoužila po miminku, nijak se tomu nebránil, sice mi vyprávěl, jak je péče o miminko náročná, ale tvrdil, že mu vlastně to dětské žvatlání a každotýdenní pokroky malého caparta, chybí. A tak jsme po letech vysadila antikoncepci a začali jsme se snažit. Tím, že už Petra děti má, jsem si nepřipouštěla, že by mohl nastat nějaký problém, až po roce...

 

Když se stále nedařilo, poradila jsem se s gynekoložkou a ta mi udělala nějaké testy. Manžel veškeré testy odmítl, že u něj problém není. Jenže u mě se také nezjistil. Všichni okolo nás, mě uklidňovali, že mám jen na miminko přestat myslet a ono se to povede. A tak jsem od šéfa přijala nabídku na povýšení a slíbila mu, že v nejbližší době určitě neotěhotním. Zabrala jsem se do práce, byla jsem s Petrem i na třech krásných dovolených, přestala jsem počítat plodné dny a milování jsme si užívala jako nikdy dříve. Podařilo se mi na touhu po dítěti úplně vytěsnit z hlavy, až před půl rokem...

 

Moje o pět let mladší sestra na rodinné oslavě oznámila, že čeká dítě, první vnouče našich rodičů. Radost byla obrovská, oslavy velkolepé, ale na mě to druhý den dosedlo. Najednou jsem si uvědomila, že už je to čtyři roky, co neberu antikoncepci, milujeme se přibližně obden a já stále nejsem těhotná. S Petrem jsem si o tom chtěla promluvit, ale on se zalekl, že se zase vše vrátí do starých ustrašených kolejí. Znovu odmítl vyšetření a o umělém oplodnění nechce ani slyšet. Když jsem se ho zeptala na důvod, tak je to ten, že když se mu podařilo zplodit dvě děti přirozeně, nevidí důvod, proč by to u dalšího mělo být jinak, a že pokud to nejde, má k tomu příroda svůj důvod.

 

Petr je jinak skvělý chlap, ke svým dětem se chová přímo ukázkově a i já s nimi skvěle vycházím. V létě s nimi trávíme týden na chatě a dá se říct, že mě berou. Jeho 12 letá dcera se mi dokonce svěřuje se svými prvními milostnými problémy. Já chci ale i vlastní dítě a i podle mé lékařky to přirozeně zřejmě opravdu nepůjde. Pokud Petra nepřesvědčím, měla bych prakticky dvě možnosti, smířit se s tím, že své dítě mít nebudu, nebo si najít jiného muže. Obě vyrianty jsou ale pro mě stejně nepředstavitelné. Jak mám manžela přesvědčit, abychom zkusili IVF?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo