Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Žárlení i těšení PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 12 Leden 2010 00:14

S blížícím se porodem stoupá nervozita celé rodiny, nejvíc tedy asi moje, protože si stále uvědomuji, co ještě všechno potřebuji stihnout a bohužel vím, že všechno prostě nebude. Začala jsem více připravovat Adíka, co ho čeká a tak se jednou dozvídám, jak se na brášku těší a podruhé se se mnou pere o hračku, kterou dostane Míša do postýlky.

 

Obě těhotenství jsou zkrátka diametrálně odlišná. Zatímco na Adíka jsem měla spoustu času, povídala jsem mu, pouštěla hudbu a už jsme se nemohla dočkat, až ho uvidím, s Míšou kolikrát i zapomenu, že jsem těhotná. Připomene mi to jen časté pálení žáhy nebo když se někam nevejdu s bříškem. Zkrátka není tolik času, když k práci, starosti o Adámka a domácnost přidám ještě obrovskou únavu, nevím, kdy bych se měla bříšku věnovat a tak mu slibuju, že mu to vynahradím, jakmile bude na světě.

 

Tašku do porodnice jsem se rozhodla zabalit s Adámkem, abych mu přitom vysvětlila, že maminka pojede za doktorem, který jí vyndá brášku z bříška a pak s ním bude ještě pár dní v porodnici, kam se za námi přijde podívat. Představa to byla hezká, ale do reality měla daleko. Dvouleté batole moje vyprávění příliš nezajímalo, zato si nárokovalo všechny věci, které jsem do tašky nosila. „To jsou moje plínky?“ Ptal se a už malý balíček kamsi odnášel. „Ne ne, ty jsou pro brášku, byly by ti malé, ty máš jiné.“ Zklamaný výraz jsem se snažila zachránit ještě horší chybou. „Pojď, jako velký brácha vybereš jednu hračku, kterou vezmeme bráškovi do porodnice, aby mu tam nebylo smutno.“ A podala jsem mu tašku s několika novými hračkami. „To je moje žirafa, můžu si vzít to chrastítko?“ Začal postupně vyndavat všechny hračky a odnášet je pryč. Vysvětlování, že má po Ježíškovi hraček dost, a že tyhle jsou pro malá miminka, nezabíralo, takže jsem nakonec rezignovala, vzala nebohého Adíka do obýváku, pustila mu pohádku, abych tašku dobalila. Chvilkama se za mnou chodil podívat a nenápadně odnášel věci. Když jsem pak přišla do obýváku, čekal na mě komín z balíků vložek, završený plastovou zeleninou.

 

Adámek už si uvědomuje, že se bude dít něco mimořádného, jen mu nikdo nejsme schopný vysvětlit úplný rozsah. Takže zatímco z jedné strany slyší, jak bude skvělé, až se bráška narodí a přinese mu vytoužený dárek, z druhé se mu snažíme vysvětlit, že bude tak maličký, že si s ním zatím nebude moct hrát a navíc na něj maminka nebude mít tolik času. Ten mu ale zase vynahradí tatínek, který ho v únoru vezme k moři. No a co byste si z těhle informací vybrali vy? Adámek se jednou těší víc na dárek, podruhé na brášku, ale nejvíc k moři. Chvíli na to se na brášku netěší a radši by všechny věci, které mu máma s tátou pořizují, měl pro sebe. Svoje plastové miminko pojmenoval bráška Míša a tak můžu jen odhadovat, pořád ho svléká, pak ho chová a říká „Co je ti? Neplakej, já tě pohoupu jo?“ Vzápětí s ním ale hodí o zem a směje se. A tak nezbývá, než se nechat pekvapit, která emoce nakonec u Adíka převládne.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo