Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Má fotky na netu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 05 Leden 2010 23:53

taking_notesPohádala jsem se se svou 14 letou dcerou, protože si vystavila svoje fotky na internetu. Vím, že dnes už je tam má kde kdo, ale bojím se toho, že je někdo může zneužít. Jak ji mám co nejlépe poučit o nebezpečí na internetu? Prosbu o radu nám napsala Zlata.

 

 

Zuzka už je v pubertě dobré dva roky. Zajímá se o kluky, módu, loni jsem jí dovolila používat řasenku. Snažím se ji nijak extra neomezovat, ale zároveň jí nedovoluji nějaké módní výstřelky nebo třeba návštěvy diskoték, na ně má času dost. Trápí mě ale internet. Zuzka na něj může bez omezení, máme ho v obýváku a sedí u něj prakticky od chvíle, kdy přijde ze školy a splní si povinnosti. Nedávno mě ale kamarádka upozornila, že si Zuzka vystavila na jednom seznamovacím chatu fotky. Myslela jsem něco jako obličej nebo fotky, které má ze školních výletů, ale když jsem si chat našla, nestačila jsem zírat. Zuzku vyfotila kamarádka v létě na koupališti. Na fotkách je ve vyzývavých pózách v plavkách. Ve svém profilu píše, že hledá kamarády a když jsem se podívala na ty, se kterými se přátelí, dostala jsem o ni strach. Jsou to i o deset let starší muži, což je vzhledem k jejímu věku dost veliký rozdíl.

 

Nejdřív jsem se rozhodla si s ní promluvit v klidu sama, ale odmítla fotky stáhnout s tím, že nejde o nic závažného a navíc je se všemi, co jí píšou, jen kamarádka po internetu. Nikomu prý nedala telefon anio adresu a tak se není čeho bát. Rozhodla jsem se tedy zeptat manžela, co si o tom myslí a ten když to viděl, málem ho kleplo. Zuzce internet povolil jen pod naším dohledem a fotky musela okamžitě stáhnout. Zuzka s námi od té doby moc nemluví, dodržuje vše, jen si nejsem jistá, jestli si třeba fotky nevystavila pod jiným nickem a nechodí na internet třeba do kavárny nebo k němu nemá přístup ve škole.

 

O nebezpečí na internetu mluvím s oběma dětmi už od té doby, co ho máme, myslím, že jsou poučené dost, ale člověk nikdy neví. Jak můžu vědět, že si s někým nedá schůzku nebo že někdo nezneužije ji nebo její fotky? Nebojím se jen úchylů, ale vždyť zveřejnění soukromých fotek a informací, jí může uškodit i v budoucnu, kdy se třeba bude ucházet o nějakou slušnou práci. Co si o tom myslíte? A jak svým dětem vysvětlujete nebezpečí internetu?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo