Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
A vy máte toaletní papír? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 05 Leden 2010 08:19

Jak se blíží termín porodu, konečně jsem se rozhodla pro porodnici, ke přivedu na svět naše druhé dítko. Musela jsem se tam ale zúčastnit předporodního kurzu a nestačila jsem se divit nad rozdíly, jaké v porodnici oproti té první, jsou. Nad mými otázkami pak kroutila porodní asistentka hlavou, ale kdo se nezeptá, nic se nedozví a hlavně potáhne s sebou v už tak nadité porodní tašce víc, než musí.

 

 

Manžel tedy nechápal, co mi na porodnici, kde jsem porodila Adámka, až tak vadilo, chvíli jsme debatovali o tom, že přeci nemusím natrefit na stejnou šichtu, kdy mě sestra označila za hysterku a nebýt střídání, mohl mi poporodní hematom způsobit embolii, ale nakonec tedy uznal, že bych přeci jen měla jít jinam. Další zádrhel byl totiž v tom, že mě v původní porodnici nenaučili kojit a tím pádem se první měsíce okolo miminka točily hlavně kolem vhodného mléka, kolik a procházek plánovaných tak, abych se vždy mohla zastavit někde, kde mi ohřejí láhev mléka. Zvolili jsme tedy porodnici, která je při normální situaci, vzdálená snesitelných 20 minut cesty autem a jen doufáme, že nebude námraza.

 

Porodnice má i Centrum aktivního porodu a tak jsem zauvažovala o nějaké alternativě. Jenže na to už musel být kurz. 4 lekce za 400 Kč, se zdály být dobrým pořízením, jen jsem nevěděla, kde na ně vzít čas. Ale protože se moc maminek nehlásilo, byla jsem nakonec na kurzu sama, stačily jen dvě lekce. Porodní asistentku jsem nenechala zbytečně mluvit o věcech, které už jsme znala, takže po mém „pamatuju si, vím, to mi bylo tenkrát k ničemu“, jsme prakticky probírali jen kojení, alternativní způsoby porodu, a jak to chodí ve zdejší porodnici.

 

Při prvním porodu jsem si nesla tašku na pokoj a tašku na sál, pokud jste totiž neměli něco na sebe, zkrátka byste musely rodit nahé. A tak mi porodní asistentka musela dvakrát zopakovat, že u nich opravdu dostanu andělíčka a nemusím tedy s sebou na sál nic tahat. Dokonce mi dovolila si s sebou vzít džus. A následovala další příjemná překvápka. „Pro miminko dostanete veškeré oblečení, jen ponožek je nedostatek a určitě si vezměte rukavičky.“ Řekla mi asistentka skoro omluvně. Adík neměl nárok na nic, maximálně na naškrobenou 20 let starou košilku a to ještě s velkou nevolí sester, protože si prostě pro dítě musíte přinést vaše oblečení. Když mi ještě řekla, že nemusím mít vlastní příbor ani hrnek a završila to „toaletní papír se průběžně doplňuje“, spadla mi čelist a už jsem jen nechápavě ze sebe soukala „a vy máte i toaletní papír?“ Chudák asistentka ze mě asi musela být v šoku. Při nejmenším se musela na sesterně válet smíchy se sestrami.

 

Abyste mi rozuměli, nejen na porodnici, ale třeba i na chirurgii v našem městě nemáte na nic nárok. Když tam manžela přivezli po nehodě, našla jsem ho na pokoji nahého, čaj mohl pít tak maximálně z jejich konve a neumím si představit, do čeho by se utíral, kdyby šel na velkou, a co teprve do sprchy, kterou kvůli zakrvácení potřeboval? Na ručník neměl nárok. Představila jsem si chudáky pacienty z druhého konce republiky, kterým by příbuzní nemohli něco přivézt hned.. Chápu, že jsou nenechavci, kteří si všechno odnesou domů, ale tohle mi nepřijde jako řešení, zvlášť, když si za péči platíme. Ale na druhou stranu by pak nedocházelo k příjemným překvapením, když zjistíte, že do porodnice potáhnete o polovinu menší tašku. Ale stejně si tam jednu ruličku papíru přibalím, co kdyby si to zrovna rozmysleli...?

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo