Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Vánoční klasika PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 29 Prosinec 2009 07:28

 

Naše Vánoce splnily všechny náležitosti těch klasických příhod o přesoleném salátu, hořícím stromečku a popleteném Ježíškovi.Ještě že už jsou za námi:-).

 

Na Vánoce jsem se jako tradičně chystala už v létě, kdy jsem pomalu sestavovala seznam dárků, abych je v září mohla postupně nakupovat společně s výbavičkou pro miminko. A tak už jsem si na konci října libovala, jak jsem ušetřila nejen peníze, ale i nervy při proplétání se s pupkem mezi hromadou lidí. Neradovala jsem se ale dlouho. Co jsem ušetřila na dárcích, spolehlivě spolkl nový kočárek, protože u toho starého tchán přefoukl kola, až praskla, potom přišel nedoplatek elektřiny a nesmějí chybět ani úřednice ze sociálky, které už se konečně shodly a na pátý letošní pokus mi řekly, že přeci jen zaplatím zálohy, ovšem rok zpětně a suma to nebude zrovna malá. K tomu se do věčných lovišť odporoučela pračka, následována žehličkou, jak jinak než krátce po záruce. Inu Ježíšek bude bohatý, ale moje konto chudé, říkala jsem si.

 

Vánoční dárek v podobě značkové teplákové soupravy ze zásilkového obchodu nakonec nepřišel, tak si ho manžel objednal jinde a jak si ho tak zkoušel, udělal na mě psí oči a mě to bylo jasné, pod stromečkem se vyjímat nebude a aby tam něco měl, budu muset dokoupit něco kosmetiky. Alespoň, že Adámek měl jasno, chtěl popelářské auto a zařízení do kuchyňky. Vánoční úklid jsem jako vždy nestihla, respektive snažila jsem se, ale po 14 dnech uklízení stále stejných věcí, které Adík znovu a znovu vyndaval, jsem uznala, že dělám zbytečnou práci. Cukroví jsme také napekli a já jako správná těhule ochutnávala a ochutnávala a pak se dopovala tabletkami proti pálení žáhy a skučela, že to sladké prostě nemůžu. Před Vánoci nastal návštěvní maraton, protože půl rodiny slaví narozeniny a svátky a skončili jsme vlastně až dva dny po Vánocích. Ovšem na Štědrý den jsem se těšila, o den dřív jsem udělala salát a ráno si přivstala, abych naklepala řízky. Místo pohody jsem se ale pohádala s manželem kvůli salátu. Přesolila jsem ho, bohužel, ale poznámku o tom, že jeho maminka umí stejně lepší, si mohl odpustit. Ale to by nebyly naše Vánoce.Tak jako loni i předloni i dávno předtím, se po klasické vánoční hádce pročistil vzduch a my si mohli užít sváteční atmosféru. Kluci nazdobili stromeček, posnídali vánočku a čokoládovou kolekci a já mezitím obalila řízky. Pak jsme se vydali podívat na Ježíška v živém betlémě a nakrmili koníky tří králů čerstvými jablíčky, která nám po rozkrojení ukázala, že budeme všichni zdraví. Adámek si ještě odlil šťastný osud z olova a pak už hurá domů.

 

Po večeři, které Adík moc nedal, jsem se opět ujala role Ježíška a zatímco moji dva chlapi koukali z okna v pokojíčku, jestli přiletí nebo ne, nosila jsem jeden dárek za druhým. Letos jich bylo méně, ale vybírané s daleko větší pečlivostí a prakticky každý z nich udělal radost. Nechyběly knížky, autíčka, nákupní košíček i kuchyňské náčiní, tátu potěšila kosmetika a mě slibovaná stříbrná souprava řetízku a náušnic. Jen se bohužel „Ježíšek“ netrefil ani do vhodného typu, ani do velikosti, přestože jsem mu v katalogu ukazovala přibližnou představu a dokonce ho nasměrovala do obchodu v domnění, že se prostě nesplete. A tak nás čeká ještě povánoční vyjednávání ve zlatnictví. Krásný večer jsme zakončili zapálením prskavek na stromku, které odnesla jedna plastová ozdoba a větvička, k ohpření blízké knihovny naštěstí nedošlo a kupodivu malý požár neodnesl ani koberec. Jen jsme pak tu „úžasnou“ vůni Vánoc, větrali půl hodiny. Ale co, hlavní je, že jsme Vánoce ve zdraví přežili a hlavně, že Adíkovi zářila očka štěstím. Příští rok už budeme o Vánocích čtyři a už se těším, na to, jak budou zase šťastné a veselé!

 

PS: Ježíšek je stejně popleta, zapomněl totiž rozdat některé dárky, které schoval do skříně a dva poslal poštou jen s týdenním předstihem, takže nám dorazili včera. Ale co, já stejně nejraději obdarovávám když k tomu vlastně vůbec není nějaká oficiální příležitost.

 

Tímto s vánočními tématy končíme a hurá zase na vaše oblíbené články o všem možném i nemožném:-)

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo