Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Jsme bez dudlíku! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 22 Prosinec 2009 06:46

Už dva měsíce před Mikulášem jsme Adíka připravovali na to, že až přijde čert, vezme si všechny dudlíčky a odnese je čírťatům do pekla. Nesluší se přeci, aby tak velký kluk měl dudlíka stejně jako bude mít jeho očekávaný avšak o dost menší bráška. No, nevím, kdo byl víc nervózní, jak to všechno dopadne. Ale dnes už můžu říct, dopadlo to dobře.

 

 

Musím říct, že jsem se toho dne nemohla dočkat. Adík měl poměrně dost dudlíků a třeba v postýlce ještě před půl rokem, byly 4. Jenže jeden putoval k babičce na odpolední spaní, protože ten původní ztratila. Další se záhadně vypařil z auta a jeden prasknul. Stav tedy byl: jeden dudlík u babičky na odpolední spaní, jeden v autě pro klid Adíka i náš a jeden v postýlce. Jenže jak už byl všude jen jeden a žádný náhradní, docházelo k situacím, kdy Adík prořval celou cestu v autě, protože jsme dudlík prostě nenašli. Nebo jsem ve dvě ráno lezla po čtyřech a zkoumala, kam mohl v noci cucek vypadnout. Čím dál tím častěji jsem používala větu, „tak si zvykej, za chvíli si pro dudlík přijde čert.“

 

Jenže co čert nechtěl, s blížícím se Mikulášem se ho stále více lidí z rodiny ptalo na to, jak se těší, až dudlíka odevzdá a Adík jakoby si ho chtěl co nejvíce užít, začal si dudlat znovu i přes den. Bála jsem se, že se ho vážně nezbavíme. A když se k tomu přidala tchyně, že by mu přeci jen ráda jeden dudlík schovala, jako pro jistotu, kdyby to bez dudlíku nevydržel, už se o mě pokoušel infarkt.

 

Přišel den D a my se vypravili se sáčkěm s třemi dudlíky na Mikulášskou. Adík se moc nevyspal a celou cestu pofňukávala. Nakonec jsme ale dudlíky předali a dostal za ně slíbenou tašku plnou dobrot. A že jich letos bylo! S manželem jsme se jaksi špatně domluvili a nadílku nakoupili oba. Když jsme pak sečetli, kolik nás laskominy dohromady stály, raději jsem ani nepřemýšlela, kolik balíků plen v akci bych za to koupila. Ale co, Adík bude jíst nadílku až do příštího Mikuláše a dostal opravdu velkou odměnu za dudlíky.

 

Nejvíce jsem se bála první noci, ale příroda byla milosrdná. Jak už se mi tak v posledním měsíci těhotenství stává, sotva jsem se natáhla na pohovku a hodila nohy nahoru, abych si chvíli odpočinula, už jsem chrupala. Zdálky na mě doléhal hlásek „mami nespi“, kterému jsem odpovídala automatickým bručením „já si jen chvíli odpočinu“. Když jsem se o dvě hodiny později vzbudila, spal Adík vedle mě. Na stole byly rozsypané lentilky a nakousaný čokoládový Mikuláš. No, pro jednou jsme vynechali čištění zoubků a honem do postele, kde spal až do rána. Následující dva měl Adík teploty a to teprve byla zkouška bez dudlíku. Ale dostal svou starou flašku na čaj, dudlal si tu a přitom si splnil pitný režim. Od té doby se mě na dudlík neptá, usíná sice až kolem 23 hodiny večer a přes den se mu nedaří usínat jako dřív, ale rovná se to každým dnem. A já jsem šťastná, že se nás dudlík obešel bez slzavých a srdceryvných scén. Jen občas Adíka přistihnu, jak se mu zablýskají oči, když vidí dudlík u jiného dítěte. Tak jen doufám, že ho nebude chodit tajně ocumlávat bráškovi.   

Aktualizováno Úterý, 22 Prosinec 2009 06:55
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo