Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Jak to letí PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 15 Prosinec 2009 07:47

Ve všem tom shonu okolo Vánoc, si člověk ani neuvědomí, jak rychle ten čas utíká a že už jsou tu zase. Pak stačí pár fotek a najednou se ve vzpomínkách vrátíte na dovolenou, oslavu narozenin či jen na obyčejnou procházku s dětmi. Konec roku je zkrátka dobou rekapitulace..

 

 

Jakoby to ve fotosběrnách věděli. Na konci roku rozešlou všem zákazníkům mail na nějakou úžasnou slevovou akci na fotky a vy chtě nechtě, opoustíte vánoční úklid a pečení cukroví, vyženete manžela s dětmi ven a pustíte se do prohrabávání milionu fotek. Alespoň u nás to tak je. Celý rok na to nebyl čas, naposledy jsme vyvolali fotky z loňského října, a protože už brzy čekáme přírůstek, usoudila jsem, že už je opravdu nejvyšší čas si v nich udělat pořádek. Myslela jsem, že za dvě hodiny bude hotovo, ale… Venku se začaly snášet první sněhové vločky, já se ponořila do vzpomínek a já nakonec zjistila, že ze dvou hodin je celý víkend…

 

Jé, to bylo tehdy, jak se Adík hrozně vztekal, že nikam nechce a pak jsme si užili krásný den. A tady jsou fotky z loňských Vánoc, byl skvělý nápad koupit bublifuk a fotit Adíka mezi dárky a bublinami. Co fotka, to vzpomínka… Ovšem nejvíce přemýšlení, přinesl chybně uložený soubor s názvem „únor – březen“. Období souhlasilo, jen to bylo roku 2008. Neodolala jsem a pustila si pár videí. „No čo je to ža šikulku?“ Slyším sebe, jak šišlám na sedmiměsíčního Adámka. Vždyť jsem přeci vždycky tvrdila, že na svoje děti nikdy šišlat nebudu. Nestačím se divit, co všechno mi tenkrát přišlo zajímavé – pokus o stoupnutí v postýlce, který náležitě šišlavě komentuji, přestože s odstupem skoro dvou let vidím, že se až tak moc nedělo. První krůček v osmi měsících, který se udál snad silou vůle mě a manžela, cákání ve vaničce.. Na všech těch fotkách má ale Adík šťastný výraz a to je to nejdůležitější.

 

Zvláštní je, že si pamatuji vše okolo fotek před rokem, ale na ty před dvěma lety nějak zapomínám. Přemýšlím nad tím, kdy přišel ten zlom a já místo šišlání, začala na Adíka mluvit normálně. Kdy jsem přestala dělat všechno za něj, a začala používat větu „to zvládneš, zkus to nejdřív sám“ nebo „máma už je dnes unavená, jdi si hrát…“.  Kdy jsem se přestala rozplývat nad každou hloupostí? Kdy jsem ho přestala fotit v každém novém tričku, protože v něm byl zaručeně nejroztomilejší? Dneska už chápu, co to znamená, když mi každý říkal „teprve s dětma uvidíš, jak ten čas hrozně letí“. A já to teď skutečně vidím.

 

Jsem zvědavá, jestli i u druhého miminka budu tak fascinovaná vším, co dokáže, jestli zase začnu šišlat nebo ho budu „cepovat“ jako jeho staršího brášku. A hlavně, jestli se budu za rok zase nechápavě dívat na fotky a přemýšlet, nad tím, jak ten čas hrozně letí, nebo to tentokrát nechám na manželovi, aby se do minulosti vrátil i on. Jednu výhodu by to určitě mělo, do fotosběrny bych neposílala 800 fotek, ale o polovinu méně, manžel je totiž daleko menší nostalgik, a rozhodně si nevšimne toho, že fotka je udělaná hlavně proto, že má Adík na sobě to krásné zelené tričko, které mu v kontrastu s prostředím tak sluší..

 

Rekapitulujete každý rok? Podělte se s námi o nejkrásnější vzpomínky roku 2009..

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo