For Babies
Krása, která nemizí PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 14 Duben 2008 10:07

PERNAMENTNÍ MAKE-UP
Kdo by nechtěl ráno vstát a vypadat odpočatě, svěže, decentně nalíčen, prostě dokonalost sama. A to vše bez nutnosti trávit dlouhé minuty v koupelně před zrcadlem. Myslíte si, že je to nesplnitelný sen? Neuskutečnitelná fantazie? Přímo pohádka?
Co vás čeká?
Kdepak, tuhle pohádku je možné převést do skutečnosti. Hned si povíme jak. Kouzelným zaklínadlem,které budeme pro naše čarování potřebovat jsou slova pernamentní make-up. Ač se tato technika nazývá permanentní, tj. stálý, jedná se o metodu dočasného líčení. Výsledný efekt vám vydrží 3 – 5 let, podle druhu vaší pokožky a místa, které jste si na svém obličeji nechali nalíčit.

Při samotném zákroku vám zkušená kosmetička implantuje do horní vrstvy pokožky, epidermu, přírodní barviva. Trochu to připomíná tetování, je tu ovšem jeden podstatný rozdíl. Při tetování je použité barvivo vpraveno do podkoží, kde zůstane již nastálo, při permanentním líčení se vám barvivo dostane pouze do vrchní vrstvičky kůže, 0,5 – 0,7 mm hluboko. A protože se pleť pravidelně obnovuje, jakoby mikroskopicky odlupuje, potrvá oněch zmiňovaných 3-5 let než bude potřeba nalíčení zopakovat. Liší se i druhy používaných barviv, při líčení jsou využívána jemná, decentní, přírodní barviva a odstíny. Při permanentním make-upu používá kosmetička speciální přístrojem s akupunkturní jehlou. Nebojte se, nebude to bolet. Před samotným líčením se zkrášlovaná místa potřou lokálním anestetikem, takže bolest se opravdu nedostaví. Přesto zvažte provedení zákroku ve dnech, kdy jste obecně citlivější, při menstruaci, ve stresu či po delší nemoci. A samotné vpichy jsou natolik jemné a drobné, že ani po zákroku se bolesti a nepříjemných pocitů obávat nemusíte.

Samozřejmostí je, že kosmetička pracuje v rukavicích a používá sterilní pomůcky na jedno použití. V její péči si na pohodlném polohovatelném sedadle pobudete zhruba jednu až dvě hodiny, podle náročnosti zákroku a také velikosti líčených partií. Každá tvář reaguje na zákrok jinak, jsou individuální rozdíly ve výsledných tónech použitých barev, a tak se celý zákrok provádí v průběhu několika vašich návštěv kosmetického salonu, zhruba v rozmezí dvou až tří týdnů. Výsledný a konečný efekt permanentního make-upu si užijete zhruba po měsíci. Zpočátku je nová linka o něco výraznější a tmavší, to je způsobeno drobnými stroupky na místech vpichů. I když je to metoda bezpečná a šetrná, přesto představuje zásah do citlivé pokožky. K čerstvě nalíčené tváři je třeba se chovat obzvláště jemně a zejména stroupky nestrhávat, aby nevznikly drobné jizvičky.
Po měsíci vás čeká druhá návštěva v kosmetickém salonu, kdy se nejen můžete pochlubit, jak vám to sluší, ale je možné na základě vašeho přání provést i drobné úpravy tvaru linky, zvoleného odstínu či tónu barvy. A pak už bude vše nejen permanentní, ale hlavně i perfektní.

S čím vám parlamentní make-up pomůže?
A možnosti využití této techniky líčení? Jsou opravdu široké. Samozřejmě budete stále bezvadně upravená. Ale pomoci vám může i při korekcí drobných nedostatků, s kterými se ve své tváři nechcete smířit. Výrazný vliv na celkový výraz obličeje má obočí. Právě jeho korekce vykreslením jednotlivých bodů pomůže napravit následky razantního protrhání, opticky oddálí blízko posazené nebo naopak přiblíží oči široce posazené nebo opticky zú široký nos. Vhodná úprava obočí dokáže radikálně korigovat i samotný výraz obličeje. S nízko rostlým obočím působíte smutně, s příliš výrazně klenutým naopak překvapeně, rovné jako podle pravítka vám dodává zbytečně přísný výraz. Pomocí permanentního make-upu lze upravit hustotu a šířku obočí nebo ho i kompletně dotvořit. Modelovat lze pomocí správně vedených linek a jemných stínů i rty nebo oči. Oči se zvýrazní oční linkou, velikost a tvar rtů se může upravit, vyrovnat při asymetrii či naopak vyzdvihnout přednosti.

Pečlivě vybírejte
Vzhledem k délce času, po kterou bude vaše tvář takto ozdobená a upravená, je opravdu důležité vybrat si takové zařízení kde se vám budou nejen pečlivě věnovat při samotném líčení i před ním. Opravy zákroků, s kterými nejste spokojena jsou samozřejmě možné, ale stojí čas a peníze a obojí je zbytečné utrácet navíc a rozhodně vám nepřidají na klidu a pohodě. Samotnému provedení make-upu by měla předcházet konzultace, při které se dozvíte vše potřebné o zákroku, který jste si vybrala. Kosmetička vám předvede různé barevné varianty a možnosti líčení a společně zvolíte verzi, která je pro vás nejvhodnější a při jejíž aplikace vaše půvaby vniknou nejlépe.
Permanentní make-up představuje zásah do vašeho organismu. Zásah sice lehký a šetrně provedený, ale přesto na něj může váš organismu reagovat. Případné lehlé zčervenání nalíčené pokožky nebo mírný otok zmizí do druhého dne. K zásadám péče o čerstvě nalíčenou pleť patří i vyhýbání se bazénům, saunám a soláriím. Po stabilizování barevného pigmentu se naopak se svým novým bezchybným líčením stanete ozdobou těchto míst a samozřejmě nejen jich.

Než se vypravíte za trvalou krásou
Na návštěvu kosmetického salonu a samotné provedení pernamentního make-pu je dobré se pečlivě doma připravit. Alespoň týden předen vynechejte návštěvu solária, nebarvěte si řasa a obočí, aby vidět vaše přirozená, původní barva. Budete si moci lépe vybrat vodné odstíny barev pro aplikaci make-upu.


-ana-