Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Pár vteřin PDF Tisk Email
Napsal uživatel Míša   
Středa, 02 Prosinec 2009 06:16

Už je to více než rok, dívám se na první krůčky svých dcerek a myslím na to, že nebýt rychlé pomoci obětavých lékařů, už bychom tu nemuseli být. Kvůli věčnému spěchu jsem málem přišla o to nejcennější, co mám, o své holčičky. Ta mladší přitom byla ještě v bříšku. Kvůli pár minutám zpoždění přišla ta osudná vteřina, která nám obrátila život vzhůru nohama. Možná se v našem příběhu poznáte a poučíte se dřív než se vám stane to co nám. 

 

Vzpomínám si na den před osudným dnem, byl zamračený říjen, ale přes mraky prosvítaly paprsky už vychladlého slunce. I v osmém měsíci těhotenství jsem měla dost energie, vlastně jsem ani neměla čas lenošit. Natálce bylo dva a půl roku a od rána do večera mě zaměstnávala na plný úvazek. Byly jsme se projít v parku, vesele jsme rozhazovaly listí a sledovaly tu barevnou krásu, jak se pomalu snáší zase dolů. Mockrát jsem si na tenhle den vzpomněla, když už to vypadalo, že o naši holčičku přijdeme.

 

Blížily se Vánoce a protože naše rodina byla celkem vysátá neustálými výdaji, našla jsem si domácí práci – vkládání letáků do obálek, kterou jsem dělala po nocích. Firma, která mi letáky dovážela, mi vždycky zavolala v kolik hodin ten který den přijede, a já musela být doma. Tak tomu bylo i tehdy. Jenže já musela ještě zajet rychle na nákup a prostě jsem nečekala, že se tam tak zdržím. Jako zákonem schválnosti jsem si zase stoupla do špatné fronty, která se nehýbala a zákazník přede mnou měl problémy s kartou, takže mě nakonec prodavačka poslala zase do další fronty. Bylo jasné, že to domů na čas nestihnu, ale místo abych zavolala a domluvila se na pár minutách zpoždění, rozhodla jsem se, že to nějak zvládnu. Domů to bylo autem jen čtvrt hoďka cesty a já po naložení nákupu a zapnutí Natálky do sedačky, měla 6 minut.

 

Silnice byla namoklá, do toho se pomalu snášela mlha, ale já byla rozhodnuta nesundat nohu z plynu, jela jsem. Pak už to bylo jen pár vteřin, které mi ale přišly nekonečně dlouhé. Dostala jsem smyk a za chvíli přišla rána a pak jen tma. Do té doby jsem si vždycky u nehod říkala, že to bylo tak rychlé, že si to ani člověk neuvědomí, tenkrát jsem ale poznala, že za 10 vteřin stihne člověku proběhnout hlavou milion myšlenek. Co mám dělat? Co bude s miminkem v bříšku? Co s Natálkou? Co řekne manžel na rozbité auto?  Hlavou se mi prostě honily myšlenky v rychlém sledu jedna za druhou, než přišel náraz do svodidel.

 

Mě převezli do nemocnice v Ústí nad Labem, kde mi provedli císařský řez. Až na pár zlomenin, jsem byla v pořádku a miminko Kristýnka také. Jenže Natálku museli přepravit letecky do Prahy. Auto se totiž otočilo tak nešťastně, že první náraz byl do zadního boku, kde seděla. Natálka měla zlomené obě nožičky, z toho jednu hodně pochroumanou, krvácení do mozku a další zranění, až jsem se divila, že to tak malé tělíčko ještě vydrželo. Manžel mi raději všechno neřekl a počkal, až mě s Kristýnkou pustí z nemocnice, kde jsme si poležely tři týdny. Celou tu dobu byla Natálka v umělém spánku a lékaři se snažili dělat všechno možné, aby nám ji zachránili.

 

Doma bych nevydržela a tak jsem se domluvila s kamarádkou z Prahy, sbalila jsem věci, Kristýnku a dočasně se přestěhovala k ní, abychom mohly za Natálkou kdykoliv vyrazit. Byly to zoufalé dny a týdny, prosila jsem ji, ať nám neodchází, že si to do smrti budu vyčítat, že musí bojovat, aby viděla svou sestřičku… A pak ji lékaři začali probouzet z umělého spánku. Nebylo jisté, jestli je poškozený mozek, jestli se Natálka ještě někdy postaví… Ale bylo krátce před Vánoci a já věřila na dobu zázraků.

 

Nikdy nezapomenu na ty oči plné bolesti a otázek, když se Natálka probudila a řekla „mami“. Ano, stal se zázrak, Natálčin mozek je naprosto v pořádku. S nožičkami už to bylo horší. Následovaly dlouhé rehabilitace, ale to už mi přišlo jako to nejmenší. Minulý měsíc spolu obě naše holky udělaly prvních pár samostatných krůčků a já byla ta nejšťastnější máma na světě. Autonehoda mi pomohla si uvědomit, co je v životě nejdůležitější. Domácí práci jsem nechala, ale Vánoce nebudeme mít chudé. Nejhezčí dárky si totiž za peníze nekoupíme – zdravou a šťastnou rodinu a čas na ni.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo