Jak na chřipku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Čtvrtek, 26 Listopad 2009 07:02

V  České republice se už naplno rozjelo očkování proti prasečí chřipce, zatím pro rizikové skupiny. Řada odborníků ale upozorňuje na to, že očkování není jediným způsobem, jak se nákaze bránit.

 

Podle prvních informací by měl být očkován milion obyvatel; nejvíce dávek je přitom určeno chronickým pacientům, další pak zdravotníkům a osobám důležitým pro chod státu. V České republice ale žije 10 489 183 lidí (údaj ČSÚ k 30. červnu 2009). Přes záplavu zpráv o nárůstech počtu nakažených však ministerstvo zdravotnictví zdůrazňuje, že zatím není důvod k panice. 9 a půl milionu lidí tak nezbývá než hledat cesty, jak chřipce předcházet jinými způsoby - ucelené a srozumitelné informace o účinné prevenci jsou vesměs obtížně dostupné.

 

Právě proto vznikl nový informační portál www.jaknachripku.cz, který zájemcům nabízí nejen jednoduché a přehledné informace o této nemoci, ale především příklady dosud málo známých postupů v boji proti chřipce.

 

Cílem informačního portálu www.jaknachripku.cz je podělit se o možnosti prevence a léčby nemoci. Upozorňuje, že proti chřipce lze bojovat i jinými prostředky než očkováním a kromě všeobecně známých metod představuje nové a unikátní způsoby, jak chřipce předejít.