For Babies
Vhodné hračky pro děti PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Neděle, 22 Listopad 2009 12:49

van_dar2 2Přesně za měsíc přijde den, na který se těší děti celý rok. Na Vánoce by určitě měly najít pod stromečkem alespoň jednu hračku. Ale jakou? Co by měla hračka splňovat, aby dítě něčím obohatila? 

 

Určitě jich máte doma hromadu, hraček, co skončily v krabici krátce potom, co vaše ratolest hodinu smlouvala, prosila a slibovala, až jste podlehli a koupili. Do týdne už ale o ní dítě nevědělo a za měsíc se stěhovala mezi další hračky, na dno bedny. Jak tomu předejít?

 

V první řadě vybírejte mezi hračkami, které bude chtít dítě stále zkoumat a které nabízí více možností. Hračka, která si bude hrát za vaše dítě, ho brzy přestane bavit. Co s mašinkou, která hraje jen čtyři melodie pořád dokola? Pokud vaše ratolest touží po hudební hračce, sáhněte raději po piánku, které vyluzuje pokaždé jiné zvuky a jak bud dítě růst, postupně se na něm naučí třeba jednoduché skladby. Některé hračky zase vaše dítě naučí několik písniček či říkadel, ale není větší zábava, když se je ratolest učí s rodičem?

 

Co se sadou na kreslení, která maluje nádherné obrázky za vaše děti? Lepší službu udělají třeba prstové barvy nebo razítka, se kterými se dítě vyřádí daleko víc, jen musíte „překousnout“ nepořádek. Dítě ale rozhodně bude kreativnější a naučí se používat fantazii.

 

Ovšem opravdovým hitem mezi malými dětmi, bývají věci, které vidí u vás. Taková sada plastového nářadí, kuchyňka nebo dětský vysavač, udělá kolikrát větší radost, než hračka za několik tisíc. Navíc se zábavnou formou naučí domácí práce.

 

Nebojte se ani hraček, které baví už několik generací, třeba dřevěné kostky. Ideální jsou ty barevné, které obsahují co nejvíce tvarů. Dítě se tak naučí nejen stavět a kombinovat, ale zároveň i tvary a barvy, které si třeba v knížce nemůže osahat a tak lépe zapamatovat.

 

Starší děti již většinou mají své oblíbené hrdiny. Určitě jim uděláte radost jejich oblíbenou postavičkou třeba z plastu, ale výrobci už dnes myslí i na jiné formy hry. Zvyšte inteligenci dítěte třeba skládáním puzzle nebo ho naučte prohrávat ve společenské hře s ilustracemi jeho oblíbeného hrdiny.

 

Doba pokročila a Vánoce bez počítačových her by pro mnohé děti byly zklamáním. Místo bezduchých stříleček ale zkuste hry, které dítě naučí třeba logicky přemýšlet, taktizovat, zkrátka dají mu něco víc než jen nesmyslnou hru. Podle obalu ovšem hru příliš nepoznáte, proto je lepší poradit se třeba s ostatními rodiči, třeba tady u nás na webuJ.

 

Jaké hračky letos najdou vaše děti pod stromečkem? Podle čeho vybíráte?