Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Překvapení u porodu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Adéla   
Středa, 04 Listopad 2009 00:56

nedonosene_detiPříběh o tom, že ani lékaři a všechny přístroje, nejsou neomylné, nám napsala Adéla. Z očekávané holčičky se totiž vyklubal kluk a o poprask bylo vystaráno.

 

 

Čekala jsem své prvné miminko a jako nejmladší a tedy poslední maminka ze tří sester, jsem byla celou rodinou sledována a poučována. Všichni nám přáli kluka a není se co divit, moje nejstarší sestra totiž měla dvě holčičky, druhá sestra porodila dva roky před mým těhotenstvím také holčičku a další děti už ani jedna nechtěla. Manžel má zase o deset let mladší sestru, která teprve studuje, takže jeho rodiče čekala miminkovská premiéra a samozřejmě se připouštěl jedině kluk, který zdědí rodiné jméno Jiří.

 

Každá má těhotenská prohlídka končila zvědavými pohledy celé rodiny a otázkami: „Už víš, co to bude?“ Musela jsem se smát a všem jsem řekla, že to se uvidí až za devět měsíců. Tenkrát jsem si z nich dělala srandu, abych prodloužila jejich napětí, ale to jsem ještě netušila, jak blízko k pravdě jsem. Ve dvacátém týdnu mi lékař na ultrazvuku řekl, že to vypadá naholčičku, ale nebyl si jistý, doporučil mi ještě zajít si na 3D ultrazvuk. A tak jsme se na něj vypravili. Výsledek? Na 95% holčička. Rodina byla zklamaná, ale jen chvíli. Vždyť je přeci nejdůležitější, že bude zdravá, říkali jsme všichni a těšili jsme se na malou Aničku.

 

Doma se mi kupily růžové oblečky od sester, vždy se slovy „ono to má své výhody, alespoň od nás můžeš všechno podědit a nebudeš zbytečně utrácet.“ Já koupila jen pár krásných body a dupaček a těšila, jak budu svou malou princeznu parádit. Miminku se nechtělo na svět, 8 dní jsme přenášela a popoháněla „Aničko, pojď už na svět“. Dnes se všichni smějeme, že si miminko připravovalo svůj velký výstup s překvapením, a chtělo naše napětí co nejvíce natáhnout.

 

A pak přišel den D, u kterého samozřejmě nesměl chybět manžel. Měla jsem slíbeno, že mi ráno porod vyvolají, ale ten se rozběhl sám v noci. Bolesti jsem měla 16 hodin a pak to přišlo. Na tři zatlačení přišel na svět Jiřík. „Tak a máte krásného kluka maminko.“ Řekl porodník a my s manželem jsme mysleli, že jsem se přeslechli. Na porodním sále jsem byla jediná, takže nemohlo dojít k jakékoliv záměně a mě to vůbec nedocházelo. Nevěděla jsem, co si mám mylset, jestli plakat štěstím nebo honem poslat manžela pro modrá pyžamka. I manžel nechápavě koukal, ale pak mu malého dali pochovat a oba jsme utřeli slzičky štěstí.

 

O výbavu se nakonec postarala rodina, která byla z překvapení nadšená. Domluvili se koupili nám komplet výbavu ve třech velikostech v modré barvě. A já je podezřívám, že si to po té záplavě růžových tónů, opravdu užívali. Jiřík už brzy oslaví své třetí narozeniny a je to ten největší mazánek celé rodiny. Teď jsem ve třetím měsíci těhotenství a už se těším, jaká překvapení nám předvede druhé miminko. Uvažujeme, že si tentokrát pohlaví říct nenecháme, ale rodina by ho vědět chtěla. Mají totiž v plánu uzavírat sázky, zda se tentokrát lékaři trefí nebo ne.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo