For Babies
Podruhé na IVF PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka   
Středa, 28 Říjen 2009 22:50

lenka_tomikPřečtěte si pokračování příběhu maminky Lenky z říjnových Osudů v časopise Moje rodina a já.

S Tomem jsme měli naplánováno, po kolika letech bychom chtěli mít děti. Původně to mělo být tak, že až prvnímu budou 2 roky, chtěli bychom druhé. Když ale Tomíkovi byly v únoru dva roky, rozhodli jsme se to o rok posunout. Chtěla jsem jít na rok do práce a pak by se podle situace vidělo. Jenže přišel jeden pátek pátek a manžel Tom si vyrazil s kamarády na pivo a chlapské poklábosení.

 

V sobotu odpoledne jsme diskutovali a z Toma vypadlo „co kdybychom si pořídili miminko?“ Já nejdřív myslela, že si dělá srandu. Ale na otázku „co ho k tomu vedlo?“, odpověděl „kdy jindy než teď? Tobě je 30, mě 35, věk na to už máme a je světová finanční krize, takže bys nemusela najít práci.“ K Tomovo rozhodnutí jistě přispělo i to, že předchozí den za nimi do hospody dorazil kamarád s čerstvě narozeným miminkem. A bylo....

Od té chvíle jsem nedokázala myslet na nic jiného než na to, že v pondělí se musím objednat k doktorce, která nás připravovala na první IVF a bude nás připravovat znovu. Sestra nás objednala až za tři týdny, ale já si zatím zaběhla do lékárny a začala se na těhotenství připravovat alespoň vitamíny pro těhotné. Rodině jsme zatím nic neřekli. Myslím, že ačkoliv je má tchýně suprová a mám ji opravdu ráda, jistě by nám to rozmlouvala a poslouchat „nechte si jen jedno, v dnešní době jsou dvě děti moc, málo peněz...“ Co vám budu povídat, určitě to každý zná.

Zkrátka jsme se rozhodli, že o tom nikomu nepovíme a dozví se to, až pokud se nám početí podaří. Pokud by se nepovedl druhý ani třetí pokus, zůstali bychom jen u Tomíka a dál bychom to v rodině zřejmě neřešili.

Před první konzultací jsem musela ke své gynekoložce pro doporučenku. Musela jsem jí vysvětlit, že jsme se rozhodli ze dne na dn, byla totiž překvapená, že jsem o měsíc dříve na preventivní prohlídce, o plánování druhého dítěte neřekla.

A pak už přišly na řadu konzultace, aby se zjistilo, kdy mi můžeme jet na IVF.

Aktualizováno Středa, 28 Říjen 2009 23:49
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo