Předvánoční šílenství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Karel   
Pondělí, 26 Říjen 2009 20:48

van_darkyKdyž se sejdou 4 chlapi u piva, většinou se řeší fotbal a podobné „důležitosti“. Tentokrát jsme se ovšem dostali k tématu svítečně nesvátečnímu. Článek nám poslal Karel.

 

 

Naštěstí jsem zjistil, že to tak není jen u nás, ale své historky přidali i další kamarádi. Například Jirka. Ten má doma k manželce ještě dvě odrostlé dcery, které už se zapojují do Vánočních činností. Tedy nedobrovolně. „Jana jim vždycky nadiktuje co má která udělat a taky spolu pečou cukroví. Ony by ani neremcaly, jenže to by Jana každou chvíli nesměla vykouknout a hudrovat, že na okně je šmouha, že rohlíčky jsou moc velké, že na tu vanu má použít jiný čistič a vlastně že kdyby si to všechno udělala sama, tak by to bylo lepší. Po tomhle kázání se většinou holky sbalí a raději vyklidí pole, načež já celý večer poslouchám, jak jsou líné a neschopné.“

 

Aleš má doma manželku a pětiletého syna. I u nich už začalo vánoční šílenství. „Alena má časově náročnou práci, takže chápu, že chce mít čas na úklid, Aleška i nákup dárků. S nákupy začala v září, o víkendu uklidila Aleškovo letní oblečení a vytáhla zimní. To samé u našich bot a bund. Potud to ještě chápu, ale proč musí vzít všechno z gruntu, vyházet půlku skříní a házet na mě kyselé obličeje, když vyndám z hromady věcí pro charitu, své nejoblíbenější tričko? K čemu je vysypávání všech šuplíků a poliček zrovna před Vánoci? To pro sváteční návštevu nestačí utřít prach, vyluxovat a dát na stůl sváteční ubrus? Vždyť komu leze doma návštěva do skříně? Podle mě si zbytečně přidělává práci a pak zbytečně hudruje, jak má málo času a jak jí nikdo s ničím nepomůže. Copak se něco nedá odložit, až bude víc klidu, i když to nebude zrovna před Vánoci?“

 

A přidat se musím i já. Máme dvě děti, desetiletou dceru a 18 měsíční batole. Ti dokážou udělat z bytu kůlničku na dříví za hodinu. Přesto se moje drahá polovička rozhodla pro boj s větrnými mlýny. Zatím se nám ve skříni hromadí igelitky s dárky, brzy ale přijde na řadu obávaný úklid a pečení, při kterém bude nejprve nadšeně učit děti, jak se to má dělat a potom je hystericky odhánět, protože „tímhle tempem u toho stráví týden“. Musím uznat, že za nakoupené a zabalené dárky jsem rád, samotnému mi stačí, když dva dny před Vánoci přemýšlím, čím manželku potešit a pak se prodírám nacpaným obchoďákem s předraženým zbožím. Ale to ostatní bych klidně vypustil. Nemají být Vánoce časem pohody? Tak proč se před nimi tolik honit?

 

A jak to probíhá u vás doma? Už máte Vánoce?

 

 

Ano, naše manželky zase začaly s vánočními přípravami. Teda shodli jsme se na tom, že Vánoce vlastně u všech začínají koncem prázdnin, kdy se začne pomalu řešit, co kdo dostane pod stromeček. A my zkrátka nechápeme, jak ženská ve vedru u vody, může hodiny sestavovat seznam toho, co všechno je potřeba koupit. Říjen je ovšem speciální měsíc. V sobotu jsem opravdu musel vyrazit za kamarády, protože moje žena už se čtvrtou kamarádkou v kuchyni probírala, kolik druhů cukroví se bude péct.
Aktualizováno Pondělí, 26 Říjen 2009 20:56