Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Dva kohouti na smetišti PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lena   
Úterý, 20 Říjen 2009 22:27

Nevím si rady s mými syny. Bývali skvělá dvojka až do doby, kdy se jim zalíbila stejná dívka. Od té doby náš byt připomíná bojiště.

 

Marek byl neplánované překvapení, otěhotněla jsem tři měsíce po porodu Hynka, takže kluci jsou od sebe rok. Díky tomu mají k sobě velmi blízko a přestože to s nimi nebylo vždycky nejlehčí, oba je miluji prakticky stejně. Od ranného dětství si hráli hlavně spolu, jeden druhého bránil, později si našli společné kamarády. Částečně je rozdělila až školka a později škola, ale koníčky mají opět stejné. Oba hrají fotbal, poslouchají stejnou hudbu, mají rádi podobný styl oblečení. Až potud to bylo vše v pořádku, bohužel mají ale i stejný vkus na dívky. A to se teď, kdy je Hynkovi 16 let a Markovi 15, ukázalo jako velký problém.

 

Začalo to, když za Markem přišla spolužačka Míša. Měli spolu psát referát a potřebovali si najít něco na internetu. Když jsem Marka zavolala, aby mi šel pomoct s občerstvením pro jeho návštěvu, ujal se Míši Hynek. A tak to vlastně začalo. Po pár týdnech jsem si všimla, že jsou kluci podráždění a nějak se spolu nebaví. Ani jeden se mi ale něchtěl svěřit, ani manželovi, ke kterému mají od začátku puberty spíše vlažný vztah. To je asi způsobené i tím, že je jako podnikatel hodně pracovně zatížen a kolikrát má čas jen jeden den v týdnu.

 

Když už hustá atmosféra trvala asi tři měsíce, přišla jsem z práce o trochu dříve a zaslechla jsem hádku obou kluků. Marek se pak sebral, prásknul dveřmi a byl pryč. Hynek na mé klepání na pokoj nereagoval, ale asi o čtvrt hodiny později dorazila Míša. Hynek si vzal bundu a odešel s ní. V tu chvíli mi docvaklo, co se děje. Večer jsem si kluky posadila ke stolu a chtěla si s nimi promluvit. Jenže místo klidného rozhovoru se do sebe tak pustili, že to vypadalo na rvačku. Naštěstí se akorát vrátil manžela a kluky uklidnil.

 

Myslela jsem, že si promluvím s každým zvlášť, ale to snad bylo ještě horší. Od Marka jsem vyslechla, jak mu Hynek přebral jeho životní lásku a od Hynka zase, že je brácha trapnej a naivní, když si myslí, že se Míša bude zahazovat s ním. O urovnání sporu nechtěl ani jeden slyšet, ale viděla jsem na nich, jak je to mrzí.

 

Je mi z toho smutno, když si vzpomenu, jak se vždycky jeden druhého zastával, jak spolu od dětství trávili většinu času a teď najednou přijde jedna holka a všechno je pryč. Doufám, že je to časem přejde, ale na druhou stranu se bojím, že ne, a že si křivdu odnesou až do dospělosti. Sama nemám se svým bratrem příliš dobré vztahy a tak by mě to mrzelo. Poradíte, co bych měla udělat? Jak jejich spor urovnat?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo