Máme dítě ze zkumavky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Středa, 14 Říjen 2009 22:51

Představuji vám naši novou seriálovou maminku Lenku. Její příběh o dlouhé cestě za miminkem, si můžete přečíst v časopise Moje rodina a já. Než se pustíme do jeho pokračování, přečtěte si jeho shrnutí.

 

 

Lenka a Tomáš se seznámili před 7 lety. Jen 4 měsíce jim stačili k tomu, aby se shodli,že by chtěli založit rodinu a Lenka vysadila antikoncepci. Když ale tři roky nemohla otěhotnět, poradila se s gynekoložkou. Následovalo laparoskopické vyšetření, spermiogram partnera, vše s dobrými výsledky. Po dalších vyšetřeních zněl závěr -sterilita z neznámých důvodů. Po neúspěšné inseminaci, podstoupili IVF (umělé oplodnění) a krátce poté se vzali. Byl červenec roku 2006 a nevěsta Lenka už nosila pod srdcem malého Tomáška. Po třech letech čekání...

 

Těhotenství Lenka prožívala větších potíží, od třetího měsíce se párkrát objevilo krvácení, ale klidovým režimem se ho budoucí mamince podařilo zvládnout. V šestém měsíci Lence zjistili těhotenskou cukrovku, a tak musela na tři dny do nemocnice. Tam jí zakázali sladkosti, džusy i ovoce, jinak hrozilo že by miminko mohlo mít porodní váhu přes 4 kila.

 

Porod Lence začal 23.2 ve 22 hod. Ve 3 ráno už měla kontrakce po 5 minutách, a tak jeli do porodnice. V 15 hodin jí píchli plodovou vodu, ale otevřená byla jen na 2 cm. V 18 hodin mohla zavolat manžela. Kvůli chřipkové epidemii, byl jinak zákaz návštěv. Tomášek přišel na svět 24,2 2007ve 20,30. Měl 3300g a 50cm. Lenka ho plně jsem kojila do 6 měsíce a s příkrmamy ještě do 15 měsíců.

 

Od narození Tomáška, se Lenka s Tomášem nijak nechránili, přesto se jim druhé miminko přirozenou cestou nepodařilo počít. Když Tomášek oslavil druhý rok života, začali opět uvažovat o IVF.

 

Celý příběh si můžete přečíst v říjnovém časopise Moje rodina a já.

S Lenkou se na webu rodinaaja.cz, budete setkávat keždý druhý a čtvvrtý čtvrtek. Jak probíhalo další IVF a jak dopadlo? To se dozvíte už za 14 dní.

Aktualizováno Čtvrtek, 15 Říjen 2009 00:29
 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo