Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Starší brácha PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 12 Říjen 2009 22:36

Zatímco mě druhé těhotenství už celkem dost zmáhá, na Adíka má pozitivní vliv. Začal se osamostatňovat a dokonce ustupuje i jeho vzdor pomáhat mi s čímkoliv. Občas už ale žárlí. Zkrátka už vstoupil do své role staršího bráchy.

 

 

Posledních pár měsíců období vzdoru, jsem musela každý večer konstatovat, že každý den alespoň jednou hodně zlobil. Stávalo se, že jsem přemýšlela nad tím, jestli jsme to s druhým dítkem přeci jen neuspěchali a jestli to všechno zvládneme. Dvouletý Adík od začátku moje těhotenství nijak neprožíval a to ani teď. Čas od času si poslechne bříško, ale jinak ho brácha moc nezajímá. Začal být ale zodpovědnější a samostatnější. Zvládne počkat dvě minuty na chodníku, než dojdu pro auto, konečně začal sám jíst lžičkou. Donese si plínku na noční spaní a už mu nedělá problém jít po tmě na záchod, rozsvítit si a vyčurat se, zvedne telefon, ale co je hlavní, nechá mámu večer odpočívat. K jeho povedeným kouskům patří ten, kdy já usnu v obýváku dříve než on a unavený Adík si po čase sám zajde do své postele, jen přikrýt se neumí. Hračky zatím uklízíme spolu, stejně tak vkládáme a vyndaváme nádobí do myčky, či prádlo do pračky. Adík nasype prášek, nastaví program a pustí myčku i pračku. Na druhou stranu ale stále nezvládá delší procházky. Na ty musíme brát golfky, které čas od času použijeme, v opačném případě chce nosit a riskovat vzdorovité batole, které s sebou klidně práskne do bláta a rozhodně se nehne, se mi opravdu nechce. Bohužel zatímco při prvním těhotenství mi nějaká větší námaha nedělala problém, zvedání Adíka a jeho vození hlavně do kopce, mě zmáhá čím dál víc. Bolesti v podbřišku mě pak nutí co nejrychleji ulehnout a odpočívat. A tady opět nastupuje chápavé batole, které se zkrátka zabaví, než se mu opět můžu věnovat. Na brášku v bříšku ale přeci jen žárlí. Moj snahu zapojit ho do nakupování pár drobností do výbavy, bojkotuje jen co zajedeme do oddělení s oblečením a hračkami pro miminka. Čas od času mi sice pomůže při rozhodnutí mezi dvěma mini tričky případně chrastítky, většinou se ale chce zrovna nejvíc mazlit a ujistit se, že ho máma pořád miluje. Co si ale vybral hrozně rád, byl dárek, který mu miminko přinese. A tak nám ve skříni trůní velký mluvící papoušek, kterého od bráchy dostane hned při první návštěvě. A ještě jednu pozitivní věc nám miminko přineslo. Adík začal mámě i tátovi sám od sebe říkat „mám tě rád“ a to je odměna nejsladší. Podtrženo sečteno, vypadá to, že snad dvě děti ustojíme v pohodě a nebudeme řešit výrazné výchovné problémy. Nejvíce se samozřejmě uvidí po porodu, ale věřím, že jsme na dobré cestě.

Aktualizováno Pondělí, 12 Říjen 2009 22:39
 
 
Stavění puzzle pomáhá rozvíjet mnohé dovednosti nejen u dětí

01Pro starší generace přináší puzzle možnost podpořit mozkovou aktivitu, postará se ale také o zábavu. Puzzle pomáhají nejen hravě a zábavně rozvíjet tvořivé dovednosti a jemnou motoriku, ale podněcují také zvídavost, touhu po dosažení cíle i radost z dokončeného díla.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo