Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Podzimní hrátky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Čtvrtek, 08 Říjen 2009 21:31

 

Slunečné počasí nahradilo sychravo, ranní mlhy a déšť. Možná vás postihla podzimní deprese a marně si lámete hlavu s tím, jak doma zabavit své děti. Rozhlédněte se kolem sebe a najdete spoustu inspirace pro podzimní hrátky s dětmi, stačí vám jen barvičky a dary přírody.

 

 

Až vyrazíte na podzimmní procházku s dětmi, nezapomeňte si z ní vždy něco přinést. Určitě objevíte kaštany, žaludy nebo ořechy se kterými se dá přímo kouzlit. Na kaštany použijte párátka a můžete vymýšlet veselá zvířátka, panďuláčky atd.. Větší děti určitě zvládnou výtvory samy, těm menším budete muset pomáhat. Zapojte je tím, že vám budou vybírat různé velikosti kaštanů a vy jen zapíchnete párátka na správná místa.

Žaludy můžete zase vymalovat prstovými barvičkami nebo temperami. Až je budete mít vymalované, dejte je na talířek a schovejte třeba na vánoční stůl.

Méně nepořádku, ale hodně zábavy si užijete s alobalem. Různé velikosti ořechů nebo kaštanů do něj jednoduše zabalte a naaranžujte kam je třeba. Ořechy můžete také opatrně rozpůlit a vytvořit z nich malé želvičky. Půlku ořechu zabalíte do alobalu a z dalších kousků alobalu vytvoříte drobné válečky, které připojíte jako nožičky, hlavičku a ocásek.

Myslete na Vánoce už teď a udělejte dětem drobná vánoční překvapení. Do oříšků schovejte drobnosti, na jednu půlku přilepte stužku a půlky ořechů slepte a obalte alobalem. Pak už je stačí jen rozvěsit na stromeček.

 

Podzimní příroda nabízí i další možnosti pro domácí tvoření. Nasbírejte listí a můžete je s pomocí barviček obtiskávat na papír. Větší děti můžou drobnější listy zase spojit nití a vytvořit tak originální podzimní řetěz do bytu.

 

Krásnou dekoraci získáte i pomocí kamenů. Menší děti můžou použít prstové barvičky a kameny vymalovat jednou barvou.Ty větší už můžou hádat, co jim který tvar kamene připomíná a temperami nebo centrofixy vymalovat třeba myšku nebo berušku.

 

Máte i vy nějaký typ na podzimní tvoření s dětmi?

Aktualizováno Čtvrtek, 08 Říjen 2009 21:35
 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo