Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Jaké dítko adoptovat? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Eva   
Úterý, 06 Říjen 2009 22:18

Je mi 34 let, manželovi o rok více a už 10 let se snažíme o miminko. Po posledním neúspěšném IVF, jsme se rozhodli pro adopci. Když jsme ale vyplňovali dotazníky a konzultovali vše se sociální pracovnicí, najednou mi začalo docházet, že vlastně ani nevím, jaké by naše dítko mělo být. Co když si vezmeme některé starší? A co Roma? Zvládli bychom rasové předsudky naší společnosti? A jak ukočírovat geny?

 

 

Nechci tady popisovat anabázi, kterou jsme prošli, snad jen krátce. Gynekologickými potížemi jsme trpěla už od puberty, začalo to opakujícími záněty, pokračovalo srůsty atd.. Už tehdy mi můj lékař řekl, že čím dříve se začnu pokoušet o miminko, tím lépe. A tak když jsme po roce vztahu s Petrem usoudili, že už asi nikoho lepšího nenajdeme, začali jsme se snažit o miminko. Když se nám dva roky nedařilo, rozhodovali jsme se co dál a zkusili myslet i na něco jiného, vzali jsme se, odletěli na romantickou svatební cestu a po návratu jsem zjistila, že jsem těhotná. Radost ale netrvala dlouho, ve 13 týdnu jsem potratila. Rozhodli jsme se pro IVF. Na něm jsme byli celkem 8 krát. Většinou se nezdařilo vůbec, dvakrát skončilo těhotenství potratem. Moje sestra se mi nabídla jako náhradní matka, ale právně to u nás není možné, muselo by se to složitě obcházet a byly by s tím velké problémy. Před půl rokem jsme se rozhodli pro adopci a začali hledat potřebné informace.

 

Jako první jsme narazili na adopci a pěstounskou péči. I když by pěstounství znamenalo, že bychom mohli mít vytoužené dítko skoro hned, nějak jsme se nemohli smířit s myšlenkou, že by dítko nebylo jen naše. A pak jsme začali probírat možnosti adopce. Jenže si připadám hrozně, je to jako vybírat auto v bazaru a přitom se jedná o nevinné lidské bytosti. Seděli jsme s manželem u sklenky vína a při rozhovoru rozhodně zavrhli postižené dítě, protože jsme si nebyli jistí, jestli ho zvládneme, i když lehká vada by nám nevadila. Potom jsme si řekli, že určitě nechceme dítě školního věku. Dál jsem ale bezradná. Manžel má jasno, chce bílé miminko, maximálně batole do dvou let. Jenže je mi jasné, že na takové dítě můžeme čekat dlouhé roky.

 

Navíc mám pořád v hlavě zážitek, kdy mě při návštěvě Dětského domova, chytla kolem krku čtyřletá Romská holčička a odmítla mě pustit. Ptala se mě, jestli si ji nemůžu vzít domů a mě se hrnuly slzy do očí. Děvčátko trpělo LMD ani moc krásy nepobralo, takže mi bylo jasné, že o něj jen tak někdo zájem neprojeví. Mě ale chytlo za srdce a myslím na něj stále, i když se tohle stalo už před 6 lety. Kdyby to bylo jen na mě, tak bych neváhala, jenže si stále říkám, co na to řekne okolí, rodiče, jak to obhájit před manželem? Žijeme na malém městě a tam je každá odchylka hned probírána. A jak bych řešila rasové narážky? Co geny, nemůže se stát, že i přes veškerou výchovu z něj bude grázl?

 

U staršího dítka mám zase jiný problém. Bojím se jeho otázek, proč ho rodiče nechtějí, bojím se otázek okolí. Co když se ho někdo nevhodně zeptá, jak se k nám dostal?Jak s ním řešit bolestnou minulost v případě, že bylo třeba týrané?

 

Svými otázkami trápím už několik měsíců okolí, sociální pracovníky, ale hlavně sebe. Máme krásný byt s velkým pokojem, kam se vejde spousta hraček, máme s manželem velká milující srdce, která chceme naplnit láskou k dítěti, které bude jen naše, jenže se bojím, že to nebude stačit. Na svou mateřskou roli se těším, ale zároveň mám velký strach. Jde vůbec vybrat „to správné“ dítě? A je dětská a rodičovská láska opravdu tak bezpodmínečná a úžasná, jak se o ní mluví?

Aktualizováno Úterý, 06 Říjen 2009 22:32
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo