Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Batolecí puberta PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 06 Říjen 2009 09:08

Adík se nám na dovolené dostal do puberty. Na tu pravou naštěstí máme ještě čas, ale i tak jsem nestačila zírat, jak málo stačí batoleti k tomu, aby se z malého nevinného miminka stalrozdováděný čertík, který přeci ani v nejmenším nepotřebuje své trapné rodiče.

 

 

Dovolená byla jako vždy prověrkou všeho, co jsme si dosud o sobě mysleli s manželem a hlavně, co jsme si mysleli o našem dvouletém synovi. Najednou byl čas všímat si všeho, co nám v každodenním shonu uniká. Změna prostředí a ostatní děti navíc v Adíkovi probudily nové, pro nás dosud netušené vlastnosti a musím se přiznat, že mi občas bylo líto, že už nemám v náručí to miniaturní miminko, které mě potřebovalo 24 hodin denně. Nevím přesně, kdy se to stalo, ale Adík začal být samostatnější a nezávislejší víc, než bych si možná přála. Když jsme šli poprvé po večeři na zábavu pro děti, nedokázal se Adík ode mě odtrhnout, všechny tanečky a následné blbnutí jsem absolvovala s ním a tak i druhý den. Třetí den se ale seznámil s o dost staršími tureckými chlapci a najednou už jsem nebyla potřebná. Kluci s ním řádili kdykoliv se potkali, pomáhali mu s tanečními kreacemi a když přišlo na volnou zábavu, slyšela jsem od syna „mami jdi už pryč“ nebo „sedni si a počkej tu“. Najednou jsme s manželem byli až ti druzí a já začala přemýšlet, jestli mám být hrdá, že je tak samostatný nebo zda mi má být líto, že jedna etapa života právě končí. Dokonce jsme přeskočili období mašinek, Bořků a všech těch krásných pohádkových postaviček, na které jsem se těšila a přešli jsme rovnou ke Spider-manovi. Co na tom, že z filmu viděl asi 15 minut a vlastně vůbec netuší, co takový Spider-man dělá? Starší kluci mají „spidermanské“ batohy, mikiny i hračky a tak je musí mít také. Na oslovení „malý Spidermane“, reaguje nadšeným úsměvem a když se ho na jeho hrdinu zeptáte, začne sypat z rukávu jednu historku za druhou. Jen ještě pozbývají smyslu...

I když se v Adíkovi zrovna pere období vzdoru, které ještě neumí sám ukočírovat a za některé výrazy, by měl asi dostat na zadek, pořád ještě máme svou chvilku večerního mazlení. Tak jen doufám, že alespoň ta potrvá déle. Přeci jen nás při tom nevidí žádný z jeho kamarádů a nemůže se tedy cítit nijak trapně. Musím přiznat, že jsem jeho mámou ráda, i když mi občas přetečou nervy. Ale je to kluk jak má být a doufám, že takový zůstane.

Aktualizováno Úterý, 06 Říjen 2009 22:24
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo