5 zbraní proti ženskému trápení PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 14 Duben 2008 09:50

Myslím si, že je to fakt nespravedlivé. Nás ženy trápí spousta problémů, o kterých muži nemají ani ponětí. No, řekněte, bolí je snad někdy vaječníky nebo je sužují menstruační bolesti? Naštěstí moudrá příroda našla na naše bolístky i nějaký ten lék. Co takhle dobrý a navíc léčivý čaj?
Základní ženský čaj – pijte ho kdykoliv vás bude štvát, že jste se nenarodila jako chlap. Při depresi obzvláště!
3 díly kontryhelu, 3 díly řebříčku, 2 díly heřmánku, 2 díly kokošky pastuší tobolky. Při depresi přidáme do směsi ještě 1 díl meduňky a 1 díl třezalky. Při návalu horka pro změnu 2 díly šalvěje nebo yzopu. Pijeme až do odeznění příznaků, maximálně však 14 dní.

Čaj při silné menstruaci – jistě vám dělá radost každý měsíc
nejvhodnější je kontryhelový čaj, lze jej také smíchat s polovičním množstvím řebříčku.
heřmánku, měsíčku, přesličky a řebříčku. Pijte 1-2 krát denně.
Inkontinence trápí mnohou z nás, ačkoliv bychom to nikdy nepřiznaly.
Doporučuje se 1-2 lžičky sluncovky (oranžová bylina podobná vlčímu máku, ostatně v cizině se jí říká kalifornský mák) přelít 1 hrnkem vroucí vody a nechat 10 min luhovat.

Premenstruační syndrom je přesně to, o čem byste neměla ani tušení, kdybyste byla chlap.
Takhle vám nezbývá nic jiného, než přidat olej z jalovcových bobulí do koupele (max 5 kapek) či levandulový olej nanést na spánky či do koupele. Na ulehčení je možné pít kontryhelový čaj 10 dní každý měsíc před počátkem menstruace 1-2 šálky denně.
Čaj k ulehčení přechodu se vám jednou určitě bude hodit.
Potřebovat budete. 20g natě kontryhelu, 20g chmelových šištic, 30g třezalky tečkované, 30g meduňky. Dvě čajové lžičky směsi spaříte šálkem vroucí vody. Necháte 10 minut ustát. Budete pít šálek tohoto čaje 1-2x denně, hlavně na noc.


-if-
Zdroj:www.zeny.apatykar.cz