Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Manželka má pořád problém PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk   
Středa, 16 Září 2009 22:43

Už nevím, čím mám manželce vyhovět. Od té doby, co se nám narodila Eliška, je pořád s něčím nespokojená. Trvá to už tři roky a já z toho začínám šílet. Co mám dělat? Příběh nám napsal Zdeněk.

S Janou jsme spolu 9 let, á let spolu žijeme a před čtyřmi roky jsme se vzali a krátce po svatbě Jana otěhotněla. Do té doby jsme měli celkem harmonický vztah, občas nějaká hádka, jako v každém vztahu, ale nic vážného. Jana měla v těhotenství problémy s celodenními nevolnostmi a přestala chodit do práce a kvůli únavě nestíhala ani péči o domácnost. Denně jsem od ní slyšel, že jí s ničím nepomůžu, jenže já chodil do práce na dvanáctihodinové šichty a jediné, kdy jsem se mohl postarat, bylo ve dnech volna. To jsm samozřejmě pomohl s nádobím, s vysáváním apod. Třeba žehlit neumím, a to Janě vadilo dost.

Jakmile Janě trochu polevily nevolnosti, bylo to lepší, ale i tak jsem si vyslechl, že s ní nezajdu nakupovat výbavu, že jsem věčně pryč atd. Můj život se nakonec smrsknul jen na práci a starost o Janu. S kamarády jsem si zašel jednou za měsíc a pokaždé jsem si vyslechl výčitky. Po porodu začala být Jana ještě nesnesitelnější. Vzal jsem si volno, snažil jsem se pomáhat s Eliškou, ale všechno bylo špatně. Neustále jsem se jí pletl pod ruce, k tomu jsem nedokázal pořádně utřít prach ani vysát. Když jsem koupil myčku, byl to jen zbytečný krám a rozhazování za blbosti zrovna, když Eliška potřebuje pleny, které zrovna došly.

Dnes to u nás vypadá tak, že chodím do práce a z práce hned domů, kde pomáhám s malou. Volné dny ji mám celý den, aby Jana stihla uklidit. A pak si vyslechnu, že má sice volno od malé, ale pořád musí něco dělat, že si neodpočine. Už nevím, co mám dělat. Rád bych měl ještě jedno dítě, ale mám pocit, že bychom se oba zbláznili. Rodinu opustit nechci, ale Janiné chodání mě čím dál víc deptá. Když si chci promluvit, vychrlí na mě milion výčitek o tom, jak jsem neschopný, jak máme málo vydělávám, málo se milujeme, málo se starám o malou a ona má málo času na sebe.

Moji kamarádi se o děti ani domácnost skoro starat nemusí, jejich ženy jim čas od času něco vyčtou, ale většinou to časem vyšumí. Pro všechny jsem podpantoflák, který se má ženě postavit, ale to mi nepřijde správné. Musí to přeci jít i nějak v klidu. Ale jak?

Aktualizováno Pátek, 18 Září 2009 11:40
 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo