Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Těhotenská vyšetření PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Středa, 16 Září 2009 22:27

Jsem ráda, že máme zdravotnictví na takové úrovni, že má těhotná žena dost vysokou šanci, že neporodí nemocné miminko. Ale zatímco s prvním prckem byl na ně čas, s druhým se z plánovaných vyšetření stávají manévry.

Každý měsíc minimálně jeden krevní test, test na těhotenskou cukrovku, ultrazvuky... A po nich naštěstí vždy stejný výsledek, vše v pořádku. Pokaždé se mi uleví, ale pak už zase musím chvátat. Čeká mě buď práce nebo syn nebo netrpělivý manžel, který potřebuje auto.Kromě klasických těhotenských vyšetřenní, mě čekalo ještě pár zákroků u zubaře a jak se to hromadilo a já lítala od jednoho doktora k druhému, podávala jsem místo karty pojištěnce, kartu platební. Nikdo mě na to naštěstí neupozornil a já si toho všimla, až když jsem kartou chtěla platit. Nějak těmi vyšetřeními proplouvám a vůbec mi nedochází, jaké mám štěstí, že mám bezproblémové těhotenství. To až když slyším případy o potratech, krváceních, těhotenských cukrovkách, tvrdnutí břicha apod. Na posledním velkém ultrazvuku byl se mnou i manžel a syn. Adík si myslel, že vidí koně a tak nám připravil velmi zábavné chvilky. Na miminko se zatím těší a kdykoliv má možnost nakouknout někomu do kočárku a pohladit si vrtící se uzlíček, hned toho využije a téměř se nedá odtrhmout. Doufám, že mu to vydrží i po porodu. Na brášku se těší i proto, že od něj dostane dárek a nezapomíná se s tím všude pochlubit. Do čeho se ale dvouletému batoleti moc nechce, je zbavování se golfek. Zkoušíme to s novým kolem-odrážedlem a už jsme si vyzkoušeli i sakte za kočárek. Jako poslední variantu vidíme sourozenecký kočárek, ale s ním počkáme až na první týdny po porodu. Rozhodně ale nechci Adíka ochudit o dlouhé zimní procházky po Zoo nebo po sídlišti, zakončené v mateřském centru. Jediné, co mi těšení na mateřství kazí, jsou neustálé narážky na pohlaví nenarozeného miminka. Naposledy mi tchyně řekla, že stejně doufá, že se lékaři mýlí a budeme mít holku. Mateřské instinkty mi velí své miminko bránit, někdy na narážky nereaguji, jindy se ohradím, ale pokaždé je mi z toho smutno. Jakoby dva kluci byli něco hrozného. Čekáte také dítko v lednu? Zajímalo by mě, jestli stejně jako já, nakupujete veškerou výbavu a Vánoční dárky už nyní, abyste se vyhnuly kombinace obřího pupku a tlačenic v obchodech.

Aktualizováno Pátek, 18 Září 2009 11:40
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo