Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Do školky nepůjde PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ina   
Středa, 16 Září 2009 21:43

Mám čtyřletého syna a nechci ho dát do školky. Jsem proto špatná máma? Okolí to tak vnímá, tak se chci zeptat na váš názor. Napsala nám Ina.

Naše rodina bydlí na vesnici, vzdálené čtvrt hodiny k nejbližšímu městu a tedy i školce. Autobus tam jezdí jen třikrát denně, ale to není jediný důvod, proč nechci dát Toníka do školky. Tady má všechno, čistý vzduch, kamarády a v případě potřeby milující náruč rodičů. Proč bych ho tedy měla vytrhnout z tohoto láskyplného prostředí a vrhnout ho do nějakého ústavu, kde se mu rozhodně nebudou věnovat, jak je potřeba?

Na školku nevzpomínám ráda. Pamatuji si na znuděné vychovatelky, které vyžadovaly maximální respekt a dodržování pravidel. Že zrovna nemá dítě náladu kreslit nebo cvičit? To nikoho nezajímalo, všichni museli dělat vše podle plánu. Nutili nás jíst blafy a když byl čas spánku, muselo se spát. Pokud bylo některé dítě drobnější nebo se jinak odlišovalo, bylo ostatními dětmi vyloučeno ze hry a stávalo se nechtěným samotářem.

A toho se obávám i u Toníka. Je to drobnější kluk, který se nerad pere a než by se účastnil lumpačin, raději si prohlíží knihy. Rád se dělí o hračky a tak nějak automaticky předpokládá, že to tak mají i ostatní děti. Jakmile se začnou kluci kolem něj honit, přidá se, ale často jim nestačí, takže je pak zklamaný, že si s ním nechtějí hrát. Naštěstí má u nás na vesnici svůj okruh kamarádů, se kterými si rozumí.

Já ho prostě nemůžu strčit mězi městské děti, které ho mezi sebe nepřijmou a on mi bude domů chodit s pláčem. Vím, že se tomu ve škole později nevyhne, ae proč mu způsobovat traumata teď, když později bude mít více rozumu, aby některé věci pochopil lépe? Rodina to vidí jinak. Podle nich se kluk musí otrkat a trocha ústrků a klukovských rvaček mu neuškodí. Jenže co když ano? Co když bude mít na školku jen špatné vzpomínky jako já?

Myslíte, že je můj přístup správný nebo by syn do školky chodit měl?

Aktualizováno Pátek, 18 Září 2009 11:39
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo