Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Ach ta výchova PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Středa, 16 Září 2009 21:29

Vysypaná párátka, důsledná máma stíhaná těhotenskými hormony a rozmazlující táta. Tohle nemohlo skončit jinak než hádkou a dětskými slzami. Jak ale zvládat nástrahy výchovy a rozdílné názory a nezbláznit se?

S Adámkem nejsou větší výchovné problémy. Může dělat prakticky cokoliv, co není nebezpečné nebo nedělá velký nepořádek (třeba když si vymyslel rozsévání cukru na koberec). Na oplátku zase musí poslouchat a když zavelím, udělat, co po něm žádám, jinak je zle. Jsem jedna z mála šťastných matek, která může svěřit manželovi dítě na půl dne, čtyřikrát v týdnu a díky tomu se věnovat práci. Jenže jak Adík roste, postupně začíná sledovat odlišné pohledy na výchovu. Ztímco táta ho po většinu času rozmazluje a blbne s ním, máma některé skopičiny vzhledem k těhotenství dělat nemůže, a co hůř, nutí ho k nepopulárním věcem jako úklid, koupání a spaní dle režimu. A tak u nás začalo docházet k situacím jako té s vysypanými párátky. „jestli je vysypeš, tak si je uklidíš.“ „Jo jo.“ Jenže po vysypání párátek Adíka zaujala jiná činnost. Snažím se mu nejdříve vysvětlit, že si je uklidit musí, pak zvýším hlas, nakonec začnu vyhrožovat naplácáním na zadek. Jedinou odpovědí je mi hysteriský řev, že je mám uklidit já, a že chce k tatínkovi. Zakazuji výlet k babičce. Odchází uraženě do ložnice a já sedím v obýváku a čekám, až přijde. Jenže tentokrát čeká i on. Nakonec nás z bejčení vytrhne táta, který trvá na tom, že Adíkovi nemůžu zakazovat babičku a že pojede a basta. Co teď? Dovleču vzdouvajícího se Adámka do obýváku a společně párátka uklízíme, k tomu se dohaduji s tátou o tom, jaké výchovné metody jsou správné a jaké ne. Odjíždíme k tchyni. „A tak to budete mít dokud děti neodejdou z domu.“ Říká mi a já si představuji ty dlouhé roky před sebou, kdy budeme řešit stále horší výchovnější problémy. Teď se jen učíme uklízet, ale co bude až bude chtít jít poprvé na diskotéku? Až poprvé zkusí cigarety? Až přijde opilý? Až bude chtít milion věcí, které mají jeho spolužáci? A ustojí naše manželství spory kolem výchovy dvou dětí? Kdyby tak existoval manuál na to, jak zvládnout výchovu a manželství a nezbláznit se. Konec konců, zvládli to generace před námi, tak se s tím musíme také poprat.

Aktualizováno Pátek, 18 Září 2009 11:39
 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo