Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Hry na cesty PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Středa, 16 Září 2009 20:52

5125060Chcete si ukrátit dlouhou cestu autem nebo využít každou minutu k tomu, aby se vaše batole něco naučilo? Rozhlédněte se kolem sebe a zapojte fantazii. Přináším několik tipů na zábavné hry s dětmi.

Kdo by neznal znuděné děti při dlouhé cestě autem nebo třeba autobusem. Ještě než vyrazíte, připravte si proto seznam otázek a zábava může začít. Jakmile vaše děti omrzí hračky, které si vzaly s sebou, je čas na první otázku. Začněte něčím jednoduchým. Např.: „Kdo první uvidí červené auto?“ Kdo bude nejrychlejší, získává bod. Chvíli pokračujte v jednoduchých otázkách typu první listnatý strom, první svodidla, první značka... Jakmile se děti chytnou, je na čase na obtížnější otázky, při kterých musí děti více pátrat. Ty ovšem budou za dva body. Může jít například o první blondýnu za volantem, první značku, která má je alespoň z části červená, první zvíře atd. Fantazii se meze nekladou a uvidíte, že vám cesta rychleji uteče. Navíc se skvěle pobavíte. Hra zaujme děti zhruba od dvou let.

Jestliže vyrážíte pěšky, můžete zkusit obdobnou hru a přitom dítko naučit třeba tvary nebo barvy. Výborná je cesta kolem parkoviště. „Ukaž mi malé a velké auto.“ „Je někde červené, zelené nebo modré auto?“ „Kolik aut je v této řadě?“ Nemusíte jít ale jen kolem aut. „Jakou barvu mají jeřabiny a jaký tvar?“ „kolik okem má tenhle dům?“ Kdo je vyobrazený na bilboardu a co dělá?“ Pokud máte doma ještě nemluvící dítko nebo dokonce miminko v kočárku, ani jeho o vyprávění neochuzujte. Děti, které ještě nemluví, vnímají melodii řeči a vyprávění je pro ně zajímavé. Navíc je dokázané, že děti, se kterými rodiče prakticky neustále komunikují už od narození, se rychleji naučí mluvit a také mají ke svým rodičům mnohem vřelejší vztah.

Potřebujete zrychlit cestu domů a vašemu dítku zrovna nějak „neslouží nožičky“? Zahrajte si na honěnou. „Kdo bude první u té značky?“ Účiná je také schovávaná. Utečte dítěti za nejbližší strom nebo dům tak, abyste ho viděla, ale ono vás ne. Bude vás nadšeně hledat.

Podělte se se čtenáři o vaše hry na cestách. Jeden s tipů získá na konci října knihu.

Aktualizováno Pátek, 18 Září 2009 11:40
 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo