Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Malá tyranka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ann   
Středa, 09 Září 2009 05:41

Opravdu si nevím rady s holčinou ze sousedství. Tyranizuje totiž všechny děti v okolí a její rodiče s tím odmítají cokoliv dělat, přestože si na ni stěžuje hodně dětí. Opravdu se obávám, že jednou dojde k vážnému úrazu. Napsala nám Ann.

 

 

Mám čtyřletou dcerku a půlročního syna. Na našem sídlišti jsou jen dvě dětská hřiště, která střídáme a bohužel tam často narážíme i na malou Bibi. Vždy dokonale upravená tří a půl letá holčička terorizuje okolí tak dokonale, že jakmile se objeví,minimálně půl hřiště se sbalí a jde pryč. Ti co zůstanou, se stávají terčem jejích útoků.

 

Většinou to začíná pozvolna, začne házet písek, pak si bez ptaní vypůjčí tu bábovku, tu lopatku… Za chvíli přitvrdí a ničí dětem jejich výtvory, rve jim z ruky jejich hračky. Sáhne-li jí někdo na její hračky, zmlátí ho. Bibi si hraje pokaždé jen chvilku, pak vyhledává konflikty. Stává se, že se s dítětem pere o jeho hračku tak, že jeho máma má co dělat, aby ho chytla a to se nebouchlo o hranu pískoviště. Ještě nebezpečnější je to ale na prolézačkách a klouzačkách, kde malá Bibi strká všechny, kdo jí stojí v cestě a nebýt tam mám dětí, mohlo dojít už k mnoha těžkým úrazům.

 

Když byly mému synovi dva měsíce, nakráčela si to ke kočárku a čapla ho s oznámením ž malého povozí. Odmítla jsem ji, že to není panenka a tak se malá Bibi se mnou začala o kočár tahat, až ho naklonila, že malý málem vypadl. Od její mámy jsem si vyslechla, že by mi to nic neudělalo, kdybych jí ho nechala povozit. A tak se dočkávám naschválů v podobě písku nebo kamínků v kočárku, „nechtěného vylétnutí lopatky z ruky, která přistává těsně vedle hlavy miminka..

 

Nejsem ale jediná, na koho má spadeno. Nedávno jsem se dala do řeči s maminkou, která na poslední chvíli zarazila Bibi, která nutila její tříletou dceru jíst rozmačkané jedovaté bobule! Naštěstí dítko bylo poučené, že je jíst nesmí, ale nechci ani domýšlet, co by se stalo, kdyby nutila o rok mladší batole. Mezi její další kousky patří podražené nohy snad všech dětí okolo no a potkat ji na koupališti, je opravdu o život. Ráda totiž děti topí nebo je alespoň polévá vodou…

 

A co na to její máma? Učí Bibi samostatnosti a tak jako ona, si přeci musí poradit i ostatní děti. Měly by se umět bránit a ona přeci nebude zasahovat do dětského škádlení.. Samotnou Bibi prý také ostatní děti tyranizovaly a naučila se bránit. Podle mámy Bibi vlastně máme být rádi, že nám děti utuží a připraví na život. Nejen já, ale i ostatní rodiče toho názoru nejsme. Ti, co mají společný nástup do školky s malou tyrankou, dokonce volí vzdálenější zařízení, jen aby své děti ušetřili šikany.

 

Vím, že je chyba určitě ve výchově a Bibi na tom nakonec bude bita nejvíc, protože nebude mít kamarády a kdoví, co z ní vyroste, ale jak proti ní a jejím rodičům zakročit? dá se to hlásit třeba na sociálku? Opravdu se bojíme, že to nikdo nebude řešit, dokud Bibi nějaké dítě vážně nezraní nebo nezabije. Naše děti také dělají lumpačiny, ale tohle už je moc. Poradíte?

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo