Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Nezbláznit se PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 07 Září 2009 21:26

Poslední dobou si stále častěji tyhle dvě slova opakuji. Jedu na plný plyn a nedívám se vlevo ani vpravo a to je stav delší dobu neudržitelný, jenže nějak nemůžu zvolnit tempo.

 

 

Uvědomila jsem si to nedávno, koukla jsem se do kalendáře a zjistila, že už jsme vlastně za polovinou těhotenství. Zatímco u Adámka mi přišla tahle doba neskutečně dlouhá, u druhého prcka mám dojem, že nestihnu všechno, co jsem chtěla. A podle toho to i vypadá. Zatímco si snažím vyšetřit dostatek času na práci, na rodinu ho zbývá míň a někdy to zas dělám naopak. Výsledek je ale vždy stejný, nic není uděláno pořádně a mám výčitky, že jsem zanedbala to nebo ono. A nějaké miminko? Kdyby občas nekoplo, tak mi ani nedochází, že jsem v jiném stavu.

Blázním ale i z jiného důvodu. Nějak se mi nedaří „přepnout“ Adámka na samostatnost. Jak mi řekla tchyně, „Vy jste si to tak zařídili, tak se z toho zblázníte.“. Na druhé straně nás ale zase x jiných lidí chválí, že se Adíkovi maximálně věnujeme a je to na něm znát. Jo znát, jenže nejde to ani trochu přibrzdit. Adík ve svých dvou letech dokáže sestavovat několika slovné věty a chce pořád číst veršované knížky a povídat si o všech možných zvířatech. Ale kde je pořád brát? Nakonec jsem sáhla po mé extrémě drahé encyklopedii zvířat a modlila se, aby si z ní Adámek nechtěl udělat trhací kalendář. A ona zabrala. Konečně poznává i jiná zvířata než jen ta, která jsou v klasických knížkách pro děti. Vím, že Adíka musíme rozvíjet ve všem, co si zamane a snažíme se, jenže někdy to prostě nejde. Adíka nezajímají tvary, barvy nebo třeba oblékání či hra s autíčky. Chce si číst o svých oblíbených zvířatech a chce si o nich povídat. Klidně celý den. A nebo chce poznávat svět venku. Takže se mu věnuje táta a máma na střídačku. Jenže se stane, že není čas nebo si prostě chceme chvíli posedět a odpočinout od jeho věčných otázek, od čtení knížek a vysvětlování. To se pak začne Adík vztekat a neuděláte stejně nic. Přistihla jsem se, že závidím mámám, které si stihnou sednout ke kafi, uvařit oběd, nalíčit se nebo cokoliv udělat, zatímco si jejich dítko v klidu hraje v pokoji nebo kouká na DVD. To je u nás neproveditelné. Adík potřebuje u všeho někoho mít, aby mu ihned odpověděl na vše, co se mu honí v hlavičce, případně pomohl se zapeklitou hračkou. Ano, jsem ráda, že máme doma chytré a zvídavé dítě a když mi někdo řekne, že na svůj věk skvěle mluví, zahřeje mě to u srdíčka, ale přemýšlím, jak dlouho je tento stav se zachováním zdravého rozumu, udržitelný. A když si k tomu ještě představím druhého prcka, začíná mě jímat hrůza, jestli to všechno zvládneme. Zkrátka jsem propadla klasické těhotenské krizi, hormony se bouří, mozek se vaří a STOPka v nedohlednu. Vlastně jedna by tu byla. Dovolená. Ještě před měsícem jsem manželovi nadávala, že těhotná se nebudu harcovat 4 hodiny letadlem a dvě autobusem, abychom si užili na dlouhou dobu poslední dovolenou, než budeme mít starosti s miminkem a teď jsem ráda. Adíka převelím na jeden den tátovi a budu si užívat a rovnat myšlenky. A hlavně konečně vypnu.

 

A pro vás mám jeden tip:

Máte ze své rodiny ponorkovou nemoc? Blázníte? Chtěli byste se vším seknout a odjet? Udělejte to!

Každá máma potřebuje občas vypnout a on se jednou taťka nezblázní, když mu přenecháte povinnosti. Stačí jeden až dva dny, vyrazte třeba do lázní nebo do přírody, případně jen tak s kamarádkou na víno. Jestli jste na děti dva, nikde není psáno, že většina starostí musí být na vás a že nemáte nárok si také odpočinout.

Dopřejte to ovšem i partnerovi a pusťte ho na víkendovou pánskou jízduJ

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo