Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Tampóny pro pannu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 09:13

Milé mámy, předpokládám, že máte doma také mladou slečnu, která se právě chystá stát ženou, či se jí již čerstvě stala. Mě samotnou máma hodina v deseti letech po lékařích, protože mne delší dobu bolel hrudník. Pediatrička si mne poslechla a pak mámě shovívavě vysvětlila, že dospívám. Moje dcera Káťa poprvé dostala menses v lednu. A už nyní v zimě má velké obavy, jak zvládne v létě sjet s partou se řeku. Doma jsme spolu mluvily o všem, věděla, že jsem měla měsíčky poměrně velmi brzy a ona jako aerodynamicky vyspělá slečna je patrně pozná na vlastní kůži co nevidět. Krvácení ji tedy nevyděsilo, byl tu jiný problém…

Kačka chtěla nutně používat tampóny. Nikde jsem se nedočetla, že by panny nemohly nosit tampóny, Káťa zatím krvácí jen málo a já sama oceňuji, že mají při slabém krvácení své nenahraditelné výhody. Problém je ovšem v tom, že Káťa si tampon neumí zavést. Je to poměrně choulostivá záležitost, vím, ale na druhou stranu jsem máma.

Nejprve jsem se jí snažila vtlouct do hlavy veškeré hygienické zásady, které musí dodržovat nejen o prázdninách na lodích, jenže Káťa chodila z toalety zoufalá a ať si zaujala polohu jak chtěla, tampón dovnitř nevsunula. Zkusila jsem jí proto pomoci, ale logicky jsem si počínala velmi opatrně a i přesto Káťa pištěla, že ji tampón tlačí a nemůže ho nosit. Pochopitelně ji teď dvakrát jí nevoní, že je ženskou a cítí se svázaná, ráda bych jí pomohla. Proto zjišťuji informace. Máte podobné zkušenosti?

 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo