Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Rozpočitadla PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pátek, 28 Srpen 2009 06:59

Kdo začne hrát první hru, nebo kdo pro něco dojde. Můžete si hodit korunou, ale rozpočítadla jsou mnohem zábavnější. Můžete na nich postavit i další hru. Na koho to padne, bude třeba muset napodobit slona nebo říct nějaký jazykolam. Variant je spousta, stačí trocha fantazie…

 

 

Ententýky

 

Ententýky, dva špalíky,

čert vyletěl z elektriky,

bez klobouku bos,

natloukl si nos.

Boule byla veliká,

jako celá Afrika.

 

Plave mýdlo

 

Plave mýdlo po Vlatavě,

jakou barvu asi má?

(na koho padlo slovo má, řekne barvu, např. modrá a hláskujeme od dalšího člověka)

M – O – D – R – OU

 

Enyky beniky

 

Enyky beniky kliky bé,

ábr  fábr dominé,

elce pelce do pekelce,

alec palec bum.

 

Znáte i vy nějaké rozpočitadlo? Napište ho přímo do komentáře pod článkem. Jede z komentujících do konce září 2009, získá knižní dárek.

 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo