Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Co stihnout do 30 let? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Margit   
Středa, 26 Srpen 2009 05:34

ananas 

Nedávno jsem byla na srazu spolužáků ze základky a musím říct, že tentokrát mi to hodně dalo. Byla jsem jedna z mála maminek a jedna ze tří, která má více než jedno dítě. Nešlo si nevšimnout některých povýšených výrazů kariéristek. Kdysi totiž právě mě předpovídali zářnou budoucnost. Ale já mám jiné hodnoty, napsala nám Margit. A pak někdo položil otázku: „Co stihnout do 30 let?“

 

 

Pro upřesnění, je nám 27 – 28 let. Je zvláštní pozorovat, jak se člověk za těch pár let změní a jak rozdílné mají myšlení bezdětní a lidé, kteří děti mají. Tak například Maruška. Ta bývala taková ta tichá nevýrazná puťka. Ani hezká ani ošklivá, známky průměrné… Na sraz přišla štíhlá atraktivní žena ve značkovém kostýmku – úspěšná manažerka, která v žádném případě nepotřebuje k životu chlapa a malé usmrkánky. Co by chtěla stihnout do třiceti let? Povýšit… Je to hezké, má peníze, žije v drahém loftu, jezdí drahým autem a to se v mladém věku jen tak nevidí. Zkrátka byla v pravý čas na pravém místě, tedy u založení firmy, která je dnes velmi úspěšnou. Jenže zeptejte se Marušky co dělá ve volném čase, zeptejte se jí na kamarády a třeba to, kde byla naposledy na dovolené. Celé roky tráví život jen ve firmě a za přátele považuje spolupracovníky, ovšem jen ty, co jsou výš než ona… Jí to vyhovuje, ale mě to přijde smutné.

 

Karolína je hezká i když trochu naivní holka. Vždycky byla, pletla klukům hlavy, ale na život s ní to nebylo. A tak je to dodnes. Pracuje na pokladně za kasou, chodí na rande, které dopadnou vždy tak, že s dotyčným skončí v posteli a tím to končí. A tak se chce do 30 let vdát a usilovně hledá chlapa.

 

Chlapa hledá i Zuzka, má totiž závažný gynekologický problém a každý rok jí klesá šance mít vlastní dítě. „Já vlastně zatím po dítěti netoužím, ale mám ho nařízené co nejdříve. Jenže s kým?“ Ptala se mě.

 

Jana chce do třiceti stihnout co nejvíce párty. Ještě pořád úplně nedospěla a její život se smrsknul na  nudnou práci ve fabrice a prohýřené volné víkendy. Nosí barevné vlasy a i její život se každý víkend mění v barevný. Ostatně opustila nás v půlce srazu. Zapila extázi a vyrazila směr další párty. „Hlavně se nenudit.“ To je její heslo.

 

Kupodivu chlapi měli skoro stejná přání. Většinou chtějí do 30 cestovat, našetřit na pořádné auto, najít si životní partnerku a s ní budovat domov.. Přišlo mi to, jakoby chlapi měli víc rozumu, protože se od nich tak nějak čeká, že ženu zabezpečí. Naopak ženy čekají, že budou zabezpečeny a chtějí si co nejvíce užít, než přijdou děti.

 

No a co já bych chtěla stihnout do třiceti? Vlastně nic. Mám dvě krásné děti a uvažuji o třetím. Přeji si, abychom byli zdraví a nemuseli řešit třeba finanční problémy. Nepotřebuji do třiceti stíhat nic, mám spokojený život, skvělou rodinu a doufám, že to vydrží déle než do mých 30 let. A co ostatní maminky z našeho srazu? Ty na tom byly podobně. Jen Míša by do třiceti konečně chtěla mít tátu pro svého malého synka.

 

A ještě jedna smutná zpráva přišla na sraz. Spolužák Marek si bohužel nemohl vybírat, co chce stihnout do třiceti, protože měsíc před srazem přišel o život při autonehodě. Zbyla po něm těhotná přítelkyně. Když jsme si to všichni uvědomili, došlo nám, že není důležité do 30 let všechno stihnout, ale vůbec něco stihnout. Žít a vidět vyrůstat své děti.

Aktualizováno Pátek, 28 Srpen 2009 07:07
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo