Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Jak se bude jmenovat? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 25 Srpen 2009 05:57

Zeptejte se našeho dvouletého batolete na jméno brášky. Jediné má rozum „Šíma“, odpovídá automaticky a je to pravda. Jenže co křestní jméno? Adík zarytě mlčí a čeká, až se jeho rodiče konečně shodnou a to není jen tak.

 

 

Když si uvědomím, že vybíráme něco, co částečně předurčí život našeho prcka, jak se bude jednou představovat, čím se bude prezentovat.. Neobvyklé jméno je pěkné, ale hrozí posměšky nebo to, že dítě bude své jméno nenávidět.  A teď moje nároky. Jméno musí být mezinárodní, co kdyby se odstěhoval do zahraničí, musí ladit k miminku i dospělému člověku, nesmí se slavit v prosinci a lednu a samozřejmě se musí dobře vyslovovat. To trénujeme na Adíkovi, když to nevysloví ani na podruhé srozumitelně, jméno škrtám. Na nástěnce nám visí tři jména pro kluky, ještě z dob, kdy jsme čekali Adámka. Po něm tam zbyl Michael a Jakub. Ale… Proč to nepřehodnotit? A tak vznikly dva seznamy, můj a manželův. A shodli jsme se zase jen na Jakubovi a Michaelovi. Přibil ještě Oliver, ale toho nám tchyně zatrhla. A je fakt, že bych nesnesla, kdyby mému dítěti někdo řekl „Oline“. Kuba je pěkné, ale příliš často používané jméno, takže jsme došli k Michaelovi, zatím. U holky to bylo snazší. Manžel zklamaný, že čekáme kluka, nechal vyplnění kolonky pro holku na mě a tak to bude Elen. Zdálo by se, že je vše vyřešené, ale zbytky obou seznamů v nás hlodají. „Já jako prvního uvedl Jakuba, proč nedáme toho?“ „Tys zase zamítl Sebastiana.“ Většinou dojdeme k tomu, kdo z kamarádů má to které dítě toho samého jména. A tak alespoň jednou za týden řešíme, až dojdeme zase k Michaelovi. Jméno je prckovi asi souzené a já si na něj začínám zvykat. Bříšku tajně říkám „Majký“ a dostávám za to kopance, doufám, že pozitivní.

 

Tip:

Hledáte to pravé jméno?

Zkuste knihu „Jak se bude jmenovat?“. Je v ní 11 000 schválených jmen a jejich významů a z té si zaručeně vyberete. Jen si na ni udělejte několik týdnů čas, abyste se neunáhlili. Nad výběrem jména můžete trávit příjemné večery s partnerem.

 

Chcete dát dítěti neobvyklé nebo zahraniční jméno? Raději se vydejte na matriku dříve, než vyplníte v porodnici porodopis. Může se stát, že vámi vybrané jméno budou muset schválit úřady.

 

I na náš web se vám časem chystám zařadit nejkrásnější i nejpodivnější jména. Těšte se!

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo